Dwunaste miejsce drużynowo Husarza Gniezno w Swarzędzu

2021-11-15

Sześciu sportowców z Pierwszej Stolicy Polski wzięło udział w miniony weekend w Mistrzostwach Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym, które odbyły się w Swarzędzu.

Do rywalizacji o tytuły mistrzowskie przystąpiło około 250 przedstawicieli 48 klubów. Drużyna Husarza Gniezno wypadła w tej konfrontacji rewelacyjnie zdobywając indywidualnie dwa medale – Eryk Bogucki wywalczył srebrny medal w kategorii wagowej 68 kg, a Mateusz Dziadoszek stanął na trzecim miejscu podium w kategorii 52 kg.

Pozostali zawodnicy z Gniezna pomimo olbrzymiej determinacji i po zaciętych pojedynkach musieli zadowolić się dalszymi lokatami.  Alan Bogucki w kategorii 62 kg uplasował się tuż za podium, Jan Skupin w kategorii 57 kg zajął 10 pozycję.  Również nieźle, ponieważ w połowie stawki w swoich kategoriach wagowych, wypadli najmłodsi zawodnicy tej grupy wiekowej - Dominik Dynaryński (48 kg) i Adam Wiśniewski (44kg). Obaj zajęli 16 miejsca.

Drużynowo KS Husarz  Gniezno sklasyfikowany został na 12 pozycji.

Zmagania młodych zapaśników zaszczycił swoją osobą Prezes Polskiego Związku Zapaśników, wielokrotny medalista Mistrzostw Świata, Europy i Igrzysk Olimpijskich – Pan Andrzej Supron.