Działyń w piątym meczu kontrolnym pokonuje Grochowiska Księże

2014-03-17

Drużyna Orkanu Działyń, w piątym meczu w przerwie zimowej w ramach przygotowań do rundy rewanżowej sezonu 2013/2014 poznańskiej klasy A grupy 1, podejmował w niedzielę 16 marca na własnym trenie zespół LZS Grochowiska Księże.Spotkanie zakończyło się zwycięstwem piłkarzy z Działynia w stosunku 2:1.

Pierwsi na prowadzenie 1:0 wyszli goście w 25 minucie po podyktowanym rucie karnym, po faulu bramkarza z Działynia – Krzysztofa Rosy, na jednym z piłkarzy z Grochowisk Księżę. Mimo że do końca pierwszej połowy działynianie mięli kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola kontaktowego doprowadzającego do remisu. To jednak sytuacji stu procentowych na bramkę nie potrafili zamienić w tej części gry w zespole Orkanu -  Patryk Mendyk, Alan Olejniczak czy Łukasz Winkel. W tym przypadku pierwsza polowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem drużyny z Grochowisk Księże. Dopiero działynianom, gola kontaktowego wyrównującego stan meczu na 1:1 udało się strzelić w drugiej połowie niedzielnego spotkania. W 75 minucie po akcji całej drużyny z Działynia i nieudanej pułapki obsajdowej w wykonaniu gości w sytuacji sam na sam z golkiperem z Grochowisk Księże znalazł się Adam Olejniczak, który celnym strzałem z 10-tego metra umieścił piłkę w bramce przyjezdnych. Wynik końcowy meczu na 2:1 dla Orkanu Działyń został ustalony w 86 minucie. Po faulu w polu karnym gości na Adamie Olejniczaku, podyktowaną jedenastkę na gola zamienił w drużynie z Działynia – Mateusz Łuczak.

Kolejnym przeciwnikiem Orkanu Działuyń w meczu kontrolnym w Rybnie Wielkim będzie w niedzielę 23 marca zespół Wełnianki Kiszkowo.

Skład Orkanu Działyń: Krzysztof Rosa, Mateusz Łuczak, Alan Hoffmann, Artur Janas, Szymon Jaszczak, Łukasz Winkel, Adam Olejniczak, Artur Czapla, Jakum Zaremba, Hubert Janas, Patryk Mendyk, Bartosz Basiński, Daniel Winkel.