Dzień Dziecka na macie

2015-06-03

W dniu 30 maja na matach Grunwaldu w Poznaniu odbył się kolejny turniej zapaśniczy w stylu wolnym dla dzieci i młodzików tym razem z okazji Dnia Dziecka. Do Poznania przybyli zawodnicy z klubów wielkopolskich oraz z Karlina, Kozienic, Stargardu Szczecińskiego, Białogardu i Koszalina.

W grupie dzieci Gniezno reprezentowali Piotr Chełek oraz Olaf Cierzniewski. Obaj zawodnicy wystąpili w wyższej kategorii wagowej do 44 kg.

Nasi zawodnicy zmierzyli się ze sobą w pierwszej walce w której zwycięstwo odniósł Piotr Chełek i doszedł do finału gdzie musiał uznać wyższość zawodnika ze Środy Wielkopolskiej zajmując tym samym drugie miejsce. Olaf Cierzniewski po porażce z kolegą wygrał pozostałe swoje walki i zdobył trzecie miejsce.

W grupie młodzików Jakub Adamski startując w kategorii 73 kg. zajął prześladujące go od jakiegoś czasu drugie miejsce przegrywając finał z zawodnikiem ze Stargardu Szczecińskiego.