Dzień Rodziny w Wiekowie

2014-06-09

Nie ma nic cenniejszego niż rodzina. Rodzina jest najważniejszym dla dziecka środowiskiem wychowawczym. To w niej kształtują się normy moralne dziecka. Rodzina wpływa na rozwój osobowości dziecka, kształtuje jego wartości i postawy. Kontakt z mamą, tatą, rodzeństwem i dziadkami jest dla dziecka źródłem wzorców zachowań przenoszonych na inne środowiska, w których funkcjonuje. Im więcej spędzamy ze swoimi dziećmi czasu, tym więcej o nich wiemy, możemy w pełni dostrzec ich talenty, poznać ich małe i duże problemy.

Właśnie takie wartości propagują Miejskie Świetlice Socjoterapeutyczne.  Pomagając całym rodzinom w pokonywaniu w wielu „zakrętów  życiowych” zachęcają do wspólnego spędzania wolnego czasu z dziećmi nie tylko w domu, lecz także na świeżym powietrzu podczas wycieczek, festynów, wspólnych pikników. Jednym z takich radosnych pikników okazał się pobyt dzieci wraz z rodzinami w Ośrodku Agroturystycznym Maja w Wikowie do którego dzieci przyjechały Gnieźnieńską Kolejką Wąskotorową.


Podczas pobytu na świetlicowym DNIU RODZINY dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych zarówno przez kadrę świetlic socjoterapeutycznych jak i właścicieli ośrodka.
 Można było wziąć udział w zabawach sportowych z nagrodami ufundowanymi przez zaprzyjaźnionych wolontariuszy z jednego z gnieźnieńskich banków, pomalować buzię, popływać w kuli na stawku, upiec przy ognisku kiełbaskę, lub pobawić się z kolegami. Podczas pikniku dzieci i rodzice mogli podziwiać również pokazy tańca dzieci z grupy Capueira .


Zabawy sportowe dla dzieci prowadziły panie: Judyta Dyc, Paulina Pindral – Nawrot, Agnieszka Czajkowska, Katarzyna Wiśniewska – Mazur, Justyna Góralska – Meller, Ewa Krajniak, Ewa Wener, Sandra Buczkowska i Natalia Piasecka. Nad całością zadania czuwała Pani Kierownik MŚS – Zofia Komosińska.

 

Wychowawcy i uczestnicy wyjazdu dziękują serdecznie właścicielom ośrodka Agroturystycznego, oraz pracownikom Gnieźnieńskiej  Kolei  Wąskotorowej.
 


Zofia Komosińska + foto

 

 

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,dzien-rodziny-w-wiekowie.html