Dziesięć goli zdobytych w jednym sparingu. Płomień Nekla – Orkan Działyń

2014-03-10

Czwartym rywalem Orkanu Działyń w meczu kontrolnym w niedzielę 9 marca w ramach przygotowań do rundy rewanżowej w rozgrywkach poznańskiej klasie A sezonu 2013/2014 w Nekli, była miejscowa drużyna Płomienia występująca w klasie okręgowej grupie konińskiej. W spotkaniu, które zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem drużyny z Nekli, obie drużyny zdobyły aż dziesięć goli.

Festiwal strzelecki gospodarze rozpoczęli już w pierwszej połowie, prowadząc do przerwy z Orkanem Działyń 5:1. Pierwszy gol dla Płomienia padł w 2 minucie, kolejny gospodarze zdobyli dwie minuty później. W 12 minucie neklanie prowadzili już 3:0 a po kolejnych czterech minutach było 4:0 dla Płomienia. Ostatnia piąta bramka dla gospodarzy w tej części spotkania została zdobyta w 26 minucie. Orkan Działyń na pięć celnych trafień Płomienia Nekla w pierwszej połowie odpowiedział jednym. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy czyli w 40 minucie goście zdobyli gola kontaktowego zmniejszającego prowadzenie gospodarzy do 5:1. Bramkę na swoim koncie w zespole Orkanu Działyń zapisał Adam Olejniczak, pokonując bramkarza gospodarzy w zamieszaniu w polu karnym posyłając piłkę do pustej bramki z 10 metra.

Po zmianie stron obie drużyny zdobyły jeszcze po dwie bramki. Jako pierwsi gola strzelili gospodarze podwyższając swoje prowadzenie 6:1.  W 69 minucie drugą bramkę strzelił Mateusz Łuczak z Orkanu, zmniejszającą prowadzenie na 5:2. W 85 minucie gospodarze po zdobytym kolejnym golu prowadzili już 7:1. Wynik niedzielnej potyczki piłkarskiej został ustalony w 89 minucie, kiedy to Mateusz Łuczak zdobył trzecią bramkę dla Orkanu Działyń. Ostatecznie spotkanie pomiędzy Orkanem Działyń a Płomieniem Nekla zakończyło się zwycięstwem gospodarzy w stosunku 7:3.

Płomień Nekla – Orkan Działyń 7:3 (5:1)

Kolejnym przeciwnikiem Orkanu Działyń, w piątym spotkaniu kontrolnym będzie ekipa LZS Grochowiska Szlacheckie. Do tego meczu dojdzie w niedzielę 16 marca w Działyniu.

Skład Orkanu Działyń: Krzysztof Rosa, Artur Janas, Mikołaj Janiak, Dawid Mądry, Szymon Jaszczak, Maciej Walkowiak, Jakub Zaremba, Szymon Musioł, Michał Konieczka, Hubert Jonas, Alan Hoffmann, na zmiany wchodzili: Kamil Pieczynski, Artur Czapla, Adam Olejniczak, Mateusz Łuczak, Łukasz Andrzejczak, Kraczyk