Dziesięć medali Husarza Gniezno w Krotoszynie

2021-03-01

W minioną sobotę 27 lutego w Krotoszynie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w zapasach w stylu wolnym.

Do zmagań na matach przystąpiło ponad 130 zawodników z 9 klubów. Pierwszą Stolicę Polski reprezentowało 13 zawodników. Bezkonkurencyjni w swoich kategoriach wagowych byli – Matylda Dziadoszek (31kg), Alan Bogucki (57 kg), Eryk Bogucki (62kg). Rewelacyjnie spisało się również dwóch zawodników Husarza -Dominik Dynaryński i Witold Blaszczyk, którzy zdominowali kategorię 41 kg i ostatecznie spotkali się w finale o złoty i srebrny medal. W finałowym pojedynku lepszy okazał się Dominik i to on zajął 1 miejsce, a Witkowi w udziale przypadło drugie miejsce na podium.

Pozostali zapaśnicy gnieźnieńskiego Husarza uplasowali się odpowiednio:

srebrne medale wywalczyli – Nadia Bułka, Julia Stefankiewicz, Lilianna Błaszczyk

brązowe medale zdobyli – Antoni Skupin, Maksymilian Bułka, Adam Wiśniewski, Mateusz Dziadoszek, Jan Skupin.

Udział zawodników KS Husarz w powyższej imprezie był możliwy dzięki wsparciu Samorządu Województwa Wielkopolskiego.