Dziesięciopunktowa wygrana MKK Gniezno w Gdyni

2022-11-27

Po ostatnim domowym zwycięstwie z Profi Sunbud PKK 99 Pabianice, tym razem rywalem koszykarzy MKK w sobotę, 26 listopada w meczu wyjazdowym była młoda drużyna GAK Gdynia.

Koszykarze z Gdyni przed sobotnią potyczką z drużyną Sklep Polski MKK Gniezno, jak do tej pory wygrali tylko jeden mecz w tym sezonie i z bilansem 1:9 zajmowali przedostatnie miejsce w tabeli drugiej ligi. Z kolei koszykarz Sklep Polski MKK Gniezno, do Gdyni udali się z pozycji zajmowanego szóstego miejsca i to oni byli faworytem tej potyczki pod koszem. Podopieczni Arkadiusza Konowalskiego, zgodnie z oczekiwaniami nie zawiedli i wygrali spotkanie 94:84. Spotkanie dla gnieźnian ułożyło się po ich myśli gdyż po wygranej pierwszej kwarcie 29:19 oraz drugiej 28:22 prowadzili po pierwszej połowie z gospodarzami sobotniego meczu szesnastoma punktami 57:41. O ile pierwsza część sobotniego meczu należała do gnieźnian to druga była już na korzyść koszykarzy GAK Gdynia. Gospodarze bowiem wygrali trzecią kwartę 25:22 zmniejszając prowadzenie gnieźnian do trzynastu oczek 79:66. Czwarta kwarta należała również do GAK Gdynia, którą wygrali 18:15 mimo jednak tej porażki podopiecznym Arkadiusza Konowalskiego udało się zachować prowadzeni różnicą dziesięciu punktów przez co spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Sklep Polski MKK Gniezno w stosunku 94:84.

GAK Gdynia – Sklep Polski MKK Gniezno 94:84 (19:29, 22:28, 25:22, 18:15)

Punkty dla GAK Gdynia zdobyli: Alan Duda – 29, Jakub Wojciechowski – 18, Cezary Zabrocki – 9, Sebastian Kloska – 8, Kacper Ponitka – 5, Valeri Agahajanyan – 4, Kacper Wilk – 4, Daniel Kośnik – 3, Gracjan Rożyk – 2, Igor Lisewski – 2,

Dla Sklep Polski MKK Gniezno punkty zdobywali: Dariusz Dobrzycki – 37, Daniel Kotwasiński – 17, Piotr Leśniczak – 16, Mikołaj Czyż – 10, Dariusz Wietrzyński – 8, Michał Szydłowski – 6