Dziesięciu startowało i zdobyło dziesięć medali!

2019-06-09

W sobotę 8 czerwca w Sulmierzycach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Krotoszyńskiego w zapasach w stylu wolnym.

W zawodach wzięło udział około 100 zawodników z 9 klubów Wielkopolski i Dolnego Śląska. Drużynowo zwyciężyła Środa Wielkopolska przed Olimpijczykiem Sulmierzyce. Na trzecim miejscu podium uplasował się Husarz Gniezno.

Pierwszą stolicę reprezentowało 10 zapaśników, którzy spisali się bardzo dobrze zdobywając 10 medali.

Złote krążki wywalczyli – Matylda Dziadoszek w kat. wagowej 26 kg i Mateusz Dziadoszek w kat. wagowej 37kg.

Na drugim miejscu ukończyli rywalizację – Ignacy Szarzyński, Jan Skupin, Alan Bogucki, Eryk Bogucki i Filip Dutko.

Brązowe medale zdobyli – Gabriela Dynaryńska, Antoni Skupin, Dominik Dynaryński.

Zmagania przyniosły wiele emocji i dodatkowych niespodzianek. Podczas turnieju odbył się pokaz umiejętności gimnastycznych. Bezapelacyjnie najsprawniejszymi zawodnikami (w kategorii dziewcząt i chłopców) Jury rywalizacji ogłosiło zapaśników z Gniezna – Matyldę Dziadoszek i Eryka Boguckiego.

Na domiar atrakcji, docelowo dla zawodników z Gniezna, swoją osobą zaszczycił i wspierał zmagania Damian Grabowski (zdjęcie 13).  Jeden z najlepszych zawodników Polski MMA wagi ciężkiej, wielokrotny mistrz Polski, wicemistrz świata i mistrz Europy w brazylijskim jiu-jitsu, przyjechał specjalnie z Opola do Sulmierzyc aby dopingować sportowców Husarza Gniezno.