Dziewczęta z Gimnazjum nr 1 w Gnieźnie na VI miejscu w Polsce !!!

2014-05-01

W dniach 26-27 kwietnia w Łodzi odbył się Ogólnopolski Finał w Sztafetowych Biegach Przełajowych 8x800 m. Zawody w międzynarodowej obsadzie pod nazwą Internacional Vena Cross Festiwal 2014 zgromadziły na starcie mistrzów wszystkich województw oraz mistrzów Węgier, Słowacji i Czech. Były to więc Międzynarodowe Mistrzostwa Polski.

Dziewczyny z „jedynki” reprezentowały tam Wielkopolskę po październikowym zwycięstwie w Finale Wojewódzkim. Obsada tych zawodów była   na niesamowicie wysokim poziomie  Zawodniczki z Gimnazjum nr 1  bardzo dzielnie walcząc na trasie wiodącej ulicą Piotrkowską w Łodzi, zajęły  w klasyfikacji generalnej VII miejsce. Zwyciężyła sztafeta  z Gimnazjum w Jedlińsku przed Gimnazjum z Dąbrowy Górniczej a na trzecim miejscu uplasowało się Gimnazjum Nr 19 z Białegostoku. Szóste miejsce zajęła ekipa z Węgier, tym samym nasze gimnazjalistki uplasowały się na VI miejscu w Polsce! To wielki sukces. Jeden z największych
w historii sportu szkolnego w Gnieźnie. W sumie we wszystkich kategoriach, a więc szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych startowało ponad 1200 zawodników. Impreza była wzorowo przygotowana przez głównych organizatorów - Łódzki Szkolny Związek Sportowy  i Fundację Vena Sport.

Szkołę reprezentowały w kolejności zmian: Olga Masłowska, Dorota Bąkowska, Natalia Frydrychowicz, Michalina Gorczyńska, Katarzyna Bakalarz, Bogna Masłowska, Martyna Pietruszewska, Paulina Zabiszak. Rezerwowymi w drużynie były: Zuzanna Pieczyńska, Izabela Kałamaja i Zuzanna Maciejewska. Opiekę nad zespołem sprawowali nauczyciele wychowania fizycznego w Gimnazjum nr 1 – Piotr Elantkowski  i Tomasz Konowalski, którzy w imieniu własnym  i zawodniczek serdecznie dziękują za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu- Dyrekcji Gimnazjum Nr 1 , Radzie Rodziców Gimnazjum Nr 1, oraz Starostwu Powiatowemu dzięki którym młodzież wspaniale reprezentowała i promowała swoją szkołę, miasto, powiat  i województwo !!!