Dziewczęta z Gimnazjum Nr 1 w Gnieźnie Mistrzyniami Województwa!

2013-10-18

W miniony piątek 11 października na Hipodromie Wola w Poznaniu odbył się Finał Wojewódzki w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Na starcie stanęły 42 sztafety- mistrzowie powiatów województwa wielkopolskiego. W kategorii dziewcząt szkół gimnazjalnych na dystansie 10x800 m znakomicie spisały się dziewczęta z Gimnazjum nr 1 w Gnieźnie, które po pasjonującej walce zajęły I miejsce zdobywając złote medale!

Drugie miejsce zajęła  drużyna z  Gimnazjum nr 5 z Jarocina, a trzecie Gimnazjum Puszczykowo.  Gnieźnianki  startowały w składzie: Paulina Zabiszak, Olga Masłowska, Bogna Masłowska, Natalia Frydrychowicz,  Zuzanna Pieczyńska, Dorota Bąkowska, Katarzyna Bakalarz, Martyna Pietruszewska, Michalina  Gorczyńska, Lilianna Banaszak, Aleksandra Piasecka Bardzo dobrze zaprezentowali się  także chłopcy z Gimnazjum nr 1. Na dystansie 10 x 1000 metrów  w stawce 42 sztafet  zajęli  VI miejsce . Drużyna chłopców biegła w składzie: Kacper Kwapiszewski, Wojciech Mikołajczak, Piotr Zabiszak, Mikołaj Lorek, Tomasz Piechowiak, Norbert Baranowski, Jarosław Machiński, Jakub Miękiszak, Paweł Wiliński, Wojciech Bernaciak.

Warto dodać, że w kategorii szkół podstawowych znakomicie spisali się biegacze ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gnieźnie. Dziewczęta i chłopcy walcząc do ostatnich metrów o brązowy medal zajęli ostatecznie bardzo dobre IV miejsce wyprzedzając  38 sztafet!