Dziewczyny z SP 12 Gniezno i chłopcy z SP 8 Gniezno w Finale Wojewódzkim Czwórboju LA.

2014-05-29

Sukcesem zakończył się start reprezentantów Powiatu Gnieźnieńskiego w Finale Rejonu Poznań Wschód w Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców, który 26 maja odbył się w Jarocinie. W kategorii dziewcząt drugie miejsce zajęły uczennice SP 12 Gniezno a w kategorii chłopców uczniowie SP 8 Gniezno uplasowali się na trzecim miejscu. Zarówno jedne jak i drudzy awansowali do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 3 czerwca w Puszczykowie.

Uczennice z gnieźnieńskiej ,,dwunastki'' były bardzo bliskie wygrania finału rejonowego a do pierwszego miejsca zabrakło im zaledwie dwóch punktów. Finał rejonu wygrała SP 4 Jarocin zdobywając 1320 pkt., przed SP 12 Gniezno 1318 pkt i SP 3 Środa Wlkp. 1294 pkt..

Skład SP 12 Gniezno: Aleksandra Krause – 304pkt., Paula Gola – 267pkt., Katarzyna Ochocka – 258pkt., Weronika Wilkosz – 258pkt., Maria Rybicka – 250pkt., Roksana Paluch – 225pkt. i rezerwowa Wiktoria Serbin.

Opiekun – Robert Popek.

Uczniowie SP 8 Gniezno pomimo iż prowadzili po trzech konkurencjach ostatecznie zajęli trzecie miejsce z wynikiem 1167 pkt. Zwycięzcą finału rejonu została SP 2 z Jarocina z wynikiem 1203 pkt., przed SP Żerków 1202 pkt.

Skład SP 8 Gniezno: Mateusz Krupka 267 pkt., Wojciech Fabiś 266 pkt., Mikołaj Wojciechowski 213 pkt., Krystian Cieślewicz 213 pkt., Eryk Rojewski 208 pkt., rez. Michał Zaręba 172 pkt.

Opiekunowie - Paweł Bartkowiak i Krzysztof Kruger

Na czwórbój la składają się 4 konkurencje tj. 60 m., skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg długi na 600 m. (dziewczyny) i 1000 m. (chłopcy). Na wynik drużyny składają się punkty pięciu najlepszych zawodników (zawodniczek) z wymienionych czterech konkurencji.