Dziewiąta przegrana Orkanu Działyń. Czarni Czerniejewo przegrywają z rezerwami Poloni Środy Wlkp.

2013-10-14

Drużyny z powiatu gnieźnieńskiego Czarni Czerniejewo oraz Orkanu Działyń w niedzielę 13 października walczyły o kolejne punkty w dziewiątej kolejce poznańskiej klasie A grupie 1 w nowym sezonie. Nasze zespoły nie zaliczą do udanych zakończonej kolejki ligowej gdyż ,,trzynastka” okazał się pechowa i oba spotkania zakończyły się porażkami dla drużyn z powiatu gnieźnieńskiego.

Zespół Czarnych Czerniejewo, kolejne swoje spotkanie mistrzowskie rozegrał przed własną publicznością podejmując rezerwy Polonii Środa Wilekopolskie.  Podopieczni Marka Gierałki, meczu na własnym trenie nie zaliczą do udanych gdyż ulegli oni swojemu rywalowi z Środy Wielkopolskiej w stosunku 2:1. O porażce zespołu z Czerniejewa, zadecydowało pierwsze czterdzieści pięć minut meczu, po których przegrywali z swoim przeciwnikiem dwoma bramkami. Goście prowadzenie 1:0 objęli w 30 minucie a tuż przed przerwa w 45 minucie zespół z Czerniejewa stracił drugą bramkę.  Mimo że po przerwie podopieczni Marka Gierałki zdołali zdobyć gola kontaktowego zmniejszającego prowadzenie zespołu z Środy Wielkopolskiej do 2:1. A autorem gola w zespole z Czerniejewa okazał się Rafał Półtorak, który bramkarza gości pokonał z najbliższej odległości po wcześniejszym dograniu piłki przez Mateusza Kulińskiego. To jednak do końca meczu drużynie z Czerniejewa nie udało się zdobyć więcej bramek. I mecz zakończył się porażką drużyny Czarnych Czerniejewo w stosunku 1:2. Na koniec należy nadmienić że drużyna Czarnych Czerniejewo spotkanie niedzielne kończyło w dziesiątkę. Czerwoną kartką bowiem w zespole miejscowych został ukarany Patryk Malinger.

Kolejny mecz zespół Czarnych Czerniejwo rozegra 20 października również u siebie podejmując o godzinie 14.00 zespół Poznańska 13 Poznań.

Skład Czarnych Czerniejewo: Dariusz Stanisławski, Tomasz Winkel, Mateusz Kuliński, Zbigniew Bartkowiak - Krzysztof Bartkowiak, Jakub Maćkowiak, Alan Tomaszewski, Patryk Kusy, Patryk Malinge, Damian Moczulski, Karol Niemczewski, Leszek Sobkowik, Hubert Pawlak, Bartosz Kozioł

Nadal w rozgrywkach poznańskiej klasie A grupie 1 w nowym sezonie nie radzi sobie drużyna Orkanu Działyń, która jak do tej pory jest bez zwycięstwa . Dziewiąty mecz i dziewiąta porażka zespołu z Działynia tak by można krótko skwitować kolejny występ piłkarzy Orkanu Działyń. Kolejne punkty zespół duetu trenerskiego Sławomir Gorzycki i Włodzimierz Krygier, stracił tym razem u siebie gdzie w niedzielę 13 października uległ przed własną publicznością ekipie Zawiszy Dolsk w stosunku 5:1 przegrywając po pierwszej połowie z swoim rywalem 2:1. Goście na prowadzenie 1:0 wyszli po kwadransie gry. W 31 minucie wprawdzie w meczu był remis 1:1 po bramce strzelonej przez Michała Konieczki. Do końca pierwszej połowy działynianie jednak stracili drugą bramkę w 38 minucie. A o dziewiątej porażce w nowym sezonie drużyny z Działynia zadecydowała druga połowa gdzie zespół Orkanu Działyń stracił kolejne trzy gole nie strzelając żadnej. Goście swoje zwycięstwo nad zespołem z Działynia przypieczętowali zdobywając bramki w 62, 72 oraz 77 minucie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się porażką Orkanu Działyń w stosunku 1:5.

Następnym przeciwnikiem Orkanu Działyń w sobotę 19 października na wyjeździe będzie ekipa Pogoni Książ Wielkopolski. Początek tej potyczki piłkarskiej zaplanowano na godzinę 15.00.

Orkan Działyń: Mikołaj Krysiak, Artur Janas, Mikołaj Janiak, Adam Olejniczak, Dawid Wesołowski, Michał Konieczka, Kamil Pieczyński, Jakub Zaremba, Daniel Banaszak, Alan Hoffmann, Jacek Nowak, Hubert Janas, Maciej Zaremba, Sebastian Strzębała