Dziewiąte miejsce nas nie zadowala na wiosnę powalczymy ażeby je poprawić !!!!

2017-12-15

Z trenerem Arkadiuszem Kościańskim na temat podsumowania udziału drużyny seniorów Piasta Łubowo jako beniaminka poznańskiej klasy A grupy 1 w rundzie jesiennej sezonu 2017/2018 w tych rozgrywkach oraz planach na przyszłość – rozmawiał Roman Strugalski.

Panie trenerze dziewiąte miejsce zajęte po rundzie sezonu zasadniczego w wykonaniu pana podopiecznych zważywszy na fakt że występujcie w rozgrywkach poznańskiej klasy A grupy 1 jako beniaminek to chyba niezły wynik jak na debiutanta. Jakby Pan podsumował udział drużyny z Łubowa w rundzie jesiennej i osiągnięte wyniki przez zespół?
 
- Witam,
Jak Pan wspomniał, jesteśmy beniaminkiem, który w zeszłym roku awansował do rozgrywek A klasy w pierwszym roku od zgłoszenia do rozgrywek WZPN-u.
Szczerze mówiąc poza kilkoma meczami, gdzie zawiedliśmy w końcówkach meczu, trzeba przyznać, że zespół prezentował się dość solidnie. Dziewiąte miejsce jednak nas nie zadowala.
 
Zespół z Łubowa w walce o punkty ligowe nie ustrzegł się kilku wpadek przegrywając pewnie wygrany mecz w ostatnich minutach. Pana zdaniem co należy zrobić ażeby tę kwestię poprawić i która porażka najbardziej bolała?
 
- Niedawno podczas wspólnego spotkania rozmawialiśmy o tym z zespołem i główną przyczyną oddawania meczów w końcówkach była słaba frekwencja na treningach, co przeniosło się na formę sportową zespołu w końcówce rundy jesiennej. Takie niestety są realia w zespołach amatorskich. Jeśli solidnie przygotujemy się do rundy wiosennej, podobnie jak w zeszłym roku powinno być dobrze.
 
W planach przedsezonowych i jednym z wywiadów z Panem celem drużyny po zakończeniu sezonu 2017/2018 jest zajęcie miejsca 1-5, aczkolwiek wszystko jak Pan to stwierdził zależy od zaangażowania całego zespołu. Czy Pana zdaniem cel ten zostanie zrealizowany po rundzie wiosennej?
 
- Tak jak powiedziałem wcześniej, jeśli zespół chce wygrywać, musi trenować. 
Bywało z tym różnie. 
 
Ażeby plan pozostania drużyny z Łubowa w rozgrywkach poznańskiej klasy A grupy 1 był realny należałoby chyba wzmocnić siłę rażenia drużyny przed rundą rewanżową . Czy takowe są w planach Klubu czy też zespół do rundy wiosennej przystąpi w niezmienionym składzie czyli praktycznie grając wychowankami Klubu? 
 
- Jak na razie mamy jeden ubytek. Z zespołu odszedł do Czerniejewa Damian Grzesiak, który był liderem zespołu i najlepszym jego strzelcem. Będzie go trudno zastąpić, ale w piłce nie ma ludzi nie do zastąpienia. 
Żeby się wzmacniać zawodnikami z wyższych lig, trzeba dysponować odpowiednimi środkami finansowymi…
Filozofia klubu jest taka, by Gminny Klub Sportowy zrzeszał jak najwięcej zawodników z Gminy Łubowo. Tak też robimy. 
Szukamy więc zawodników z okolic, dla których piłka to przede wszystkim pasja, bez przeliczania na złotówki.
 
Jak rozumiem zawodnicy Piasta Łubowo obecnie mają okres urlopowy od piłki nożnej. W tym miejscu mam pytanie kiedy drużyna z Łubowa, przystąpi do przygotowań do rundy wiosennej, jak będą one wyglądały i czy są już zabukowane mecze kontrolne zespołu i kto będzie sparingpartnerem łubowian w trakcie przygotowań zimowych?
 
- Obecnie zawodnicy mają za zadanie biegać, chodzić na siłownię i basen, by do okresu przygotowawczego przystępować z odpowiedniego pułapu. Przygotowania będą intensywne. Planujemy z zespołem przystąpić do treningów w połowie stycznia. Chcemy  rozegrać około 6 sparingów. Lista sparingpartnerów nie jest jeszcze zamknięta. Z tego miejsca chciałbym poinformować, że jeśli ktoś chce rozegrać z nami sparing, to zapraszam serdecznie do kontaktu przez nasz facebookowy profil.   
 
Zgodzi się Pan że Piast Łubowo, to nie tylko zespół seniorów, ale też prowadzone jest szkolenie młodego narybku piłkarskiego. Jak to wygląda w Klubie, ile trenuje w nim zespołów młodzieżowych i czy jest Pan zadowolony z tego szkolenia? 
 
- Od września 2014 roku klub prowadzi szkolenie grup młodzieżowych Piasta Łubowo. Od samego początku stawiamy na profesjonalizm i działamy z pełnym zaangażowaniem.  Zrzeszamy blisko 60 dzieci z całej gminy. Najstarszą grupą są młodzicy z rocznika 2005, którzy w obecnych rozgrywkach III ligi okręgowej zajęli 2 miejsce. Są jeszcze bardzo uzdolnione orliki i żaki. 
Zajęcia prowadzone są przeze mnie i trenera Bartosza Gładkiego, z którym znamy się jeszcze ze wspólnych treningów w Niechanowie.
 
 Dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają jednakże nie byłbym dziennikarzem jeśli bym tego pytania nie zadał. Jak wygląda Pana zdaniem obecna kondycja finansowa klubu?
 
- Będę dżentelmenem i powiem krótko z wszystkich A klasowych zespołów z Naszego podwórka mamy najmniejszy budżet. 
 
I na koniec. Udział zespołu seniorów Piasta Łubowo, w rozgrywkach ligowych nie urywajmy nie byłby możliwy bez wsparcia finansowego różnych sponsorów jak również władz samorządowych Gminy Łubowo. W tym miejscu czy Pan chciałby podziękować za pośrednictwem naszej strony tym sponsorom za wsparcie i liczyć na kolejne, które umożliwi udział  zespołu  z Łubowa w walce o punkty w rundzie rewanżowej w poznańskiej klasie A grupie 1?
 
- Sekcję piłkarską wspiera najbardziej Gmina Łubowo.  Jednakże jak już wspomniałem wydatki są duże jak na piłkę amatorską i gdyby nie wsparcie lokalnych przedsiębiorców takich jak:
 
FORMATON producent opakowań kartonowych Łubowo, 
Genex Łubowo, Wendex Łubowo, BHP Urban Łubowo, 
Transport Wędzikowski, Centrum pokryć dachowych Radosław Zygmunt Gniezno, Nowbud Gniezno, NET POS Paweł Ostrowski, Sklep KAKO Łubowo, Mechanika pojazdowa Wójcicki Łukasz Łubowo, realizacja projektu piłka nożna w Łubowie ograniczała by się do biegania po orliku.
 
Dziękuje za rozmowę
 
treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,dziewiate-miejsce-nas-nie-zadowala-na-wiosne-powalczymy-azeby-je.html