Dziewiąte miejsce tenisistów stołowych na Mistrzostwach Polski

2018-05-01

W Krośnie ( województwo podkarpackie ) rozgrywane były Mistrzostwa Polski Juniorów.

Awans do tych finałowych zawodów drogą eliminacji zapewnili sobie młodzi zawodnicy Stelli Niechan Gniezno: Dawid Balcerzak i Dariusz Sałamaszek oraz nasza drużyna: Balcerzak, Sałamaszek i Dominik Lewandowski. Dobre dziewiąte miejsce zajęła drużyna. W pierwszym meczu steliści pokonali MKS Volavię Wołów 3:1, potem po zaciętym meczu LZS Żywocice 3:1. Dopiero faworyzowany zespół ZKS Drzonków pokonał naszą drużynę 3;1. Punkt w tym meczu zdobył Dawid Balcerzak pokonując Andrzeja Kopeckiego 3:2. Bardzo dobry mecz stoczył Dominik Lewandowski z Kacprem Ligowskim ulegając po walce 2:3.  Dziewiąte miejsce w tak prestiżowej imprezie to wartościowy wynik naszej drużyny. Trzeba zaznaczyć , iż większość z czołówki to zawodnicy grający w pierwszej lidze. Całe Mistrzostwa wygrał AZS Gdańsk przed „Olimpią’ Grudziądz i ZKS Drzonków. Dobre siedemnaste miejsce indywidualnie wśród sześćdziesięciu czterech startujących zajął Dariusz Sałamaszek. Również nasz debel: Dariusz Sałamaszek i Dawid Balcerzak uplasowali się na siedemnastym miejscu.