Dziewiąte noworoczne kopanie piłki nożnej przy Strumykowej przeszło do historii!

2024-01-01

Tradycją już od dziewięciu lat stało się że na boisku pełnowymiarowym że sztuczną nawierzchnią trawiastą przy Strumykowej, w samo południe1 stycznia każdego roku rozgrywane jest noworoczne spotkanie w piłce nożnej, w którym uczestniczą zespoły Trenerów Akademii Mieszko Gniezno oraz Husarii Auto Format Gniezno wzmocnieni swoimi Przyjaciółmi.

Tego dnia w drużynie Mieszka na boisku w akcji można było zobaczyć między innymi trenerów Akademii Mieszka a także osoby sympatyzujące z klubem z ulicy Strumykowej. Nie inaczej było również w przypadku zespołu Husarii Auto Format Gniezno, w której barwach zagrali podstawowi zawodnicy tej drużyny a także przyjaciel sympatyzujący z tym zespołem. Mecz, który rozegrany został 2x40 minut i toczył się przy dość sprzyjających warunkach atmosferycznych jak na okres zimowy przy dodatniej a nie ujemnej temperaturze zakończył się  ostatecznie po dość zaciętym przebiegu wynikiem remisowym 2:2.

Co do samego przebiegu meczu i wydarzeń piłkarskich z nim związanych, w którym nie wynik był najważniejszy, ale dobra zabawa. To początek spotkania zapowiadał spore emocje piłkarskie. Już w 3 minucie Husaria Auto Format Gniezno, mogła otworzyć wynik poniedziałkowego meczu a co za tym idzie strzelić pierwszą bramkę w nowym roku 2024. Na strzał za pola karnego na bramkę Trenerów Akademii Mieszka strzeżonej tego dnia przez Artura Bartkowiaka zdecydował się w ekipie Husarii – Bartosz Staszewski. Uderzona piłka przez popularnego ,,Figa” jednak nie znalazła drogi do bramki rywala lecz tylko minęła o centymetry jej prawy słupek. W 10 minucie nastąpiło to na co wszyscy czekali czyli padła pierwsze bramka w nowym, roku 2024 w spotkaniu noworocznym. Autorem jej okazał się zawodnik Husarii Auto Format Gniezno - Nazar Tsepko, który wykorzystał zagranie piłki w pole karne Trenerów Akademii Mieszka przez Bartosza Staszewskiego pokonując golkipera biało-niebieskich Artura Bartkowiaka pakując mu futbolówkę do jego bramki z około 12 metra. Husaria z jednobramkowego prowadzenia cieszyła się zaledwie cztery minuty. W 14 minucie bowiem mieliśmy już remis 1:1. Jakub Wożniak obsłużył celnym podaniem wbiegającego w pole karne Olivera Zakrzewicza, który bez problemów celnym strzałem pokonał golkipera Husarii – Tomasza Bosaka. Mimo jeszcze dogodnych sytuacji strzeleckich do zdobycia kolejnych bramek przez zawodników obu drużyn wynik nie uległ zmianie i na przerwę oba zespoły schodziły remisując z sobą 1:1.

Po zmianie stron zaraz po wznowieni gry Husaria Auto Format Gniezno, w 55 minucie ponownie jedną bramką wyszła na prowadzenie 2:1. Po szybkiej akcji prawą stroną boiska i wrzutce piłki w pole karne Trenerów w wykonaniu Wojciecha Moskwy celnym uderzeniem głową futbolówkę z 3 metra skierował do bramki rywala Bronisław Hahn. Po straconej bramce Trenerzy Akademii Mieszka, starali się do zmiany niekorzystnego wyniku dla siebie stwarzając dogodne sytuacje strzeleckie do zdobycia bramki lecz nic z tego konkretnego nie wynikało. Prowadzenie Husarii utrzymało się aż do 75 minuty. Wtedy to wychodzącego na czystą sytuację strzelecką Macieja Świdzińskiego, nieprzepisowo zatrzymał w własnym polu karnym golkiper Husarii – Tomasz Bosak w wyniku czego został podyktowany rzut karny na korzyść Trenerów. Pewnym egzekutorem jedenastki w zespole biało-niebieskich okazał się zdobywca pierwszego gola Oliver Zakrzewicz. I w meczu ponownie mieliśmy remis 2:2, który jak się później okazało utrzymał się do końca noworocznego spotkania. Tym samym Husarii Auto Format nie udało się odnieść drugiego zwycięstwa z rzędu. Przypomnijmy że w roku ubiegłym czyli 2023 mecz Trenerzy Akademii Mieszka Gniezno z Husarią Auto Format zakończył się zwycięstwem tych drugich 5:2. Wygrana ubiegłoroczna Husarii Auto Format Gniezno sprawiła że została wtedy przerwana hegemonia czterech zwycięstw z rzędu Trenerów Akademii Mieszka Gniezno - w 2019 roku 2:1, w 2020 roku 2:0, w 2021 roku 2:1 oraz w 2022 roku 2:0.

Jak zapowiedzieli zawodnicy obu drużyn kolejne Noworoczne kopanie w piłkę nożną przy ulicy Strumykowej na sztucznej murawie pełnowymiarowego boiska odbędzie się tradycyjnie na początku nowego roku ale już 2025 roku i będzie ono jubileuszowe bo już dziesiąte. .

Składy drużyn:
Trenerzy Akademii Mieszko Gniezno: Artur Bartkowiak – Mateusz Bartkowiak,  Filip Huebner,  Damian Nowakowski, Bartosz Kapsa, Adam Heliasz, Tomasz Bondyra, Paweł Czajkowski, Oliver Zakrzewicz, Przemysław Urbaniak, Łukasz Michalak, Maciej Świdziński, Piotr Gadziński, Jakub Woźniak, Tomasz Zakrzewski,

Husaria Auto Format Gniezno: Tomasz Bosak - Dariusz Czerwiński, Mikołaj Pacak, Tomasz Winkel, Nazar Tsepko, Wojciech Moskwa, Bartosz Kaczmarek, Bartosz Staszewski, Tomasz Zaroda, Bronisław Hahn, Adrian Moskwa

Zawodnicy rezerwowi: Damian Gola, Dawid Miętkiewicz, Rafał Stępień, Paweł Brylewski, Mikołaj Rojewski