Dziewięć bramek w jednym meczu

2014-05-18

W sobotę 17 maja na boisku Orlika ze sztuczną nawierzchnią trawiastą mieszczącym się przy ulicy Wrzesińskiej w Gnieźnie, (dawna jednostka wojskowa) zespół orlików młodszych Mieszka-Carbon podejmował drużynę Chrobrego Poznań. W spotkaniu, w którym padło aż dziewięć goli. Zwycięzcami tej potyczki piłkarskiej okazali się goście z Poznania wygrywając ją w stosunku 6:3.

Pierwsza prowadzenie w meczu 1:0 objęła drużyna Chrobrego z Poznania. W 10 minucie posyłając piłkę za ,,kołnierz” Jackowi Stachowiakowi bramkarzowi Mieszka-Carbon, bramkę dla poznaniaków zdobył Kacper Szymański. W 15 minucie gospodarze doprowadzili do stanu w meczu 1:1. Bezpośrednim uderzeniu z bliskiej odległości piłkę w bramce gości umieścił w zespole biało-niebieskich Patryk Kluczyński. Ten sam zawodnik w 19 minucie wyprowadził swój zespół na prowadzenie 2:1, po tym jak bramkarza z Poznania pokonał umieszczając piłkę w jego bramce uderzoną z głowy po egzekwowanym rzucie rożnym. Gnieźnianie z prowadzenia nie cieszyli się zbyt długo bowiem w 20 minucie był  remis 2:2. Gola wyrównującego stan meczu w zamieszaniu w polu karnym Mieszka-Carbon, zdobył dla zespołu z Poznania strzelec pierwszego gola Kacper Szymańki. Tuż przed przerwą gdyż spotkanie w tym roczniku trwa 2x25 minut, goście z Poznania wyszli ponownie na prowadzenie 3:2. Tym razem bramkę dla szatni dla Chrobrego zdobył Damian Pałuka. Po zmianie stron w sobotnim meczu obie drużyny zdobyły jeszcze cztery gole z tym że goście z Poznania strzelili młodym gnieźnianom aż trzy bramki tracąc przy okazji zaledwie jednego gola. W tej części gry w zespole Chrobrego Poznań po bramce na swoim koncie zapisali: Kacper Szymański z podyktowanego rzutu karnego, Dawid Burek oraz Kacper Górny bezpośrednio z rzutu rożnego. Dla zespołu orlika młodszego Mieszka-Carbon, jedyną bramkę zdobył Adrian Tymosz, w drugiej połowie meczu przy stanie 6:2 dla Chrobrego Poznań, z podyktowanego rzutu karnego na faulu na Emilu Tomaszeskim. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Chrobrego Poznań w stosunku 6:3.

Skład orlików młodszych Mieszka-Carbon Gniezno: Jacek Stachowiak Daniel Pasternak, Emil  Tomaszewski, Adrian Tymosz, Filip Nowakowski, Aleks Stelmach, Kacper Andrzejczak, Mateusz Posłuszny – rezerwowi Mateusz Zemło, Mikołaj Wójcik, Mateusz Ratajczak, Aleksander Antczak, Mikołaj Poltaszewski, Krzysztof Zaporowski, - trener Jacek Moszczyński

Kolejne spotkanie orlicy młodzi Mieszka-Carbon Gniezno, również u siebie w dniu 23 maja podejmując zespół Lidera Swarzędz.