Dziewięć medali Husarza w Poznaniu

2019-02-10

W minioną sobotę 9 lutego prawie 150 zapaśników z 12 klubów gościło w Poznaniu, aby wziąć udział w Mistrzostwach Miasta Poznania w zapasach w stylu klasycznym – Memoriale Bogdana Brody.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężył Sobieski Poznań,  a na kolejnych pozycjach uplasowali się – Unia Swarzędz, UKS Kiekrz, MOSiR Kostrzyn nad Odrą, UKS Tęcza Środa Wielkopolska, KS Husarz Gniezno, Orlęta Trzciel, Zapasy Plewiska, UKS Talent Białołęka, Akademia Zapasów Nowy Tomyśl, Grunwald Poznań, Sporty Walki Gorzów Wielkopolski.

Gnieźnieński Husarz Gniezno reprezentowało 8 sportowców.
Złote medale wywalczyli – Matylda Dziadoszek (24kg) i Eryk Bogucki (47kg).
Srebrny medal zdobył Antoni Skupin, a pozostali zawodnicy z pierwszej stolicy Polski – Krzysztof Kokot, Jan Kokot, Mateusz Dziadoszek, Jan Skupin i Alan Bogucki -stanęli na trzecim miejscu podium.