Egzamin dojrzałości Tytana zdany

2015-05-03

Po raz pierwszy zespół Tytana Gniezno uczestniczył w Półfinale MP Rugby 7 wraz z 10 innymi drużynami.

Obok odwiecznych rywali Tytana gospodarzy tzn. Husara  Bolesławiec uczestniczyły też zespoły , które grają w Ekstralidze w odmianie piętnastoosobowej Lechia Gdańsk aktualny Mistrz Polski Rugby 7,Arka Gdynia i Ogniwo Sopot, a także RK Unisław, z którym Tytani nigdy nie wygrali. Pierwszym rywalem był znany nam zespół Miedziowych Lubin. I tym razem odnieśliśmy przekonywujące zwycięstwo 54-0.Drugim przeciwnikiem w fazie grupowej był zespół z Unisławia ,nad którym odnieśliśmy historyczne
zwycięstwo 38-0.A w półfinale mecz, na który wszyscy czekali : Tytan Gniezno -|Arka Gdynia. Po raz pierwszy konfrontowaliśmy siły z tak utytułowanym rywalem. Mecz był zacięty, do przerwy prowadziliśmy 14-12,by ulec po przerwie jednym przyłożeniem 26-19. W meczu o III miejsce pokonaliśmy gospodarzy 26-0.Cieszy bardzo dobra gra w obronie, w trzech meczach zachowaliśmy zerowe konto po stronie przeciwnika. Mecz z Arką na pewno spowodował dużą tremę, ale był rozgrywany na wysokim poziomie. W finale Lechia pokonała Arkę po dogrywce. W załączeniu wszystkie wyniki. Pierwszych sześć zespołów zawita w dniach 11-12.07.2015 do Gniezna, gdzie odbędzie się Finał MP w Rugby 7.Będzie okazja do rewanżu!

Półfinałowy turniej MPS7 grup Zachód oraz Północ odbył się w piątek 1.05.2015 r. w Bolesławcu na stadionie przy ulicy Spacerowej.

Grupa A                                 grupa B                              grupa C                                    grupa D

1N.Lechia Gdańsk          1W Tytan Gniezno             2N Arka Gdynia                   2W Husar Bolesławiec
4W Kaskada Szczecin    4N  RK Unisław                3W Sparta Jarocin                3N AZS AWFiS Gdańsk
5N Ogniwo Sopot            5W Miedziowi Lubin          6N  Szarża Grudziądz           6W Black Gryffin Świdnica

o I m       Lechia - Arka                      24:21 (21:21) po dogrywce

Klasyfikacja końcowa półfinałowego turnieju MPS 7 grup  Północ i Zachód w Bolesławcu