Egzamin na certyfikat Ż za nami!

2018-05-24

Gnieźnieński klub był w czwartek 24 maja gospodarzem egzaminu na certyfikat “Ż”. Wzięła w nim udział ósemka adeptów czarnego sportu – piątka na motocyklach o pojemności 500 cm3 oraz trójka na 250-tkach.

Nad prawidłowym przebiegiem egzaminu czuwała komisja w składzie Piotr Trąbski (przewodniczący) oraz Marek Cieślak i Rafał Dobrucki.
 
Przez część praktyczną pozytywnie przebrnęła siódemka – wśród nich przedstawiciel szkółki działającej przy GTM Start Gniezno Szymon Szwacher, który obecnie posiada licencję na 250 cm3, a w czwartek przystąpił do egzaminu na motocyklu o pojemności 500 cm3. Adept z Gniezna zaliczył część praktyczną podobnie jak Krzysztof Sadurski (KS Unia Leszno), Kamil Pytlewski (Stal Gorzów) oraz Dawid Rempała (Unia Tarnów ŻSSA). W wyznaczonym limicie czasu na jazdę indywidualną nie zmieścił się drugi z przedstawicieli gospodarzy – Michał Lewandowski. Część praktyczną dla pojemności 250 cm3 zaliczyli z wynikiem pozytywnym Patryk Nater (UKS Jaskółki Tarnów), Piotr Świerszcz (UKS Jaskółki Tarnów) oraz Krzysztof Lewandowski (BTŻ Polonia Bydgoszcz).
 
Po zajęciach na torze cała szóstka przystąpiła do egzaminu teoretycznego, który zaliczyli z wynikiem pozytywnym i tym samym dołączyli oni do żużlowej rodziny.
 
Radosław Majewski + foto 
 
treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,egzamin-na-certyfikat-z-za-nami.html