EL-Gład Elektroinstalacje zdobywa Superpuchar WL Ligi!!!

2015-02-23

Nie udał się atak Zosi na potrójną koronę. W meczu o Superpuchar WL Ligi mistrz i zdobywca Pucharu WL Ligi musiał uznać wyższość El-Gład-owi Elektroinstalacje. Wicemistrzowie bowiem tą potyczkę piłkarską wygrali 3:1.

Ligowy pojedynek na szczycie ligowej tabeli na zakończenie rozgrywek WL Ligi Gniezno w sezonie 2014/2015 pomiędzy PHU Zosią a El-Gład-em Elektroinstalacje, do którego doszło w niedzielę 22 lutego w hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego miał dodatkową stawkę. Mistrz i wicemistrz rywalizowali o trzy punkty do ligowej tabeli, ale i również o Superpuchar WL Ligi. Obie drużyny już dwa razy w tym sezonie stawały naprzeciw siebie. W pierwszej rundzie Zosia wygrała 5:0, w finale Pucharu WL Ligi 7:0. Trzecia potyczka pomiędzy tymi drużynami zakończyła się innym rozstrzygnięciem a mianowicie  zwycięstwem El-Gład-u 3:1. Do przerwy był remis 1:1. W drugiej odsłonie strzelali już tylko wicemistrzowie, którzy na cztery minuty przed zakończeniem spotkania przypieczętowali zdobycie Superpucharu trzecią bramką.

PHU Zosia – El-Gład Elektroinstalacje 1:3 (1:1)
Bramka dla Zosi: Wysocki
Bramka dla El-Gładu: B. Staszewski x2, Janaszak

Niedzielne ligowe zmagania dziewięciu drużyn w sezonie 2014/2015 w rozgrywkach WL Ligi Gniezno, zakończone zostały dwoma meczami. O starciu PHU Zosi z El-Gład-em informowaliśmy wcześniej, którego stawka był Superpuchar WL Ligi.  Jeśli chodzi natomiast o dwa mecze, którymi zakończono rozgrywki gnieźnieńskie WL Ligi. Komplet trzech punktów zapisała na swoim koncie ekipy Hil-Gazu, która będzie reprezentowało Gniezno w Pucharze Mistrzów wygrywając z Marbud-em 4:1. Drużyna G-Fighters, również odniosła w ostatniej kolejce zwycięstwo pokonując jednak w dramatycznych okolicznościach zespół Pelikana Żydowo w stosunku 2:1. G-Fighters do przerwy przegrywał 0:1, a zwycięstwo Wojownicy zapewnili sobie dopiero w samej końcówce meczu.

Hil-Gaz – Marbud 4:1 (1:1)
Bramki dla Hil-Gazu: D. Szymański x2, Deniz, Gardynik
Bramka dla Marbudu: Dąbrowski

G-Fighters – Fara Pelikan Żydowo 2:1 (0:1)

Źródło – wl-liga.pl/ opracowanie Roman Strugalski foto archiwum SportGniezno.pl

PHU Zosia – Mistrz WL Ligi Gniezno sezonu 2014/2015 oraz zdobywca Pucharu WL Ligi Gniezno!!!!

Zespół PHU Zosia oba tytuły wywalczył grając w składzie: Kacper Gomólski, Krzysztof Jackowiak, Adrian Kasprzyk, Paweł Kaźmierczak, Krzysztof Kocjan, Adam Konieczny, Albert Kowalski, Marcin Kowziel, Błażej Matysiak, Patryk Różycki, Dariusz Rychłowski, Andrzej Stefański, Patryk Szafran, Kamil Wysocki, Patryk Zajkowski, Tomasz Zajkowski