Elana lepsza w drugiej połowie

2019-07-06

Pierwsze spotkanie kontrolne w okresie letnim mają za sobą piłkarze gnieźnieńskiego Mieszka. Podopieczni Mariusza Bekasa przegrali w sobotę 6 lipca w Toruniu z drugoligową Elaną 0:2.

Sobotni sprawdzian był pierwszym przedsezonowym przetarciem dla nowo budowanego zespołu ze Strumykowej. Sztab szkoleniowy drużyny Mieszka dał możliwość pokazania się dwudziestu zawodnikom, w tym kilku testowanym.

W pierwszej części gra stała na wysokim poziomie i toczyła się w szybkim tempie. Więcej z gry mieli goście z Gniezna, którzy stworzyli sobie więcej dogodnych okazji podbramkowych. Dwie miał Radosław Mikołajczak, a jedną Damian Sędziak. Niestety mieszkowcom żadnej nie udało się wykorzystać. Gospodarze praktycznie nie zagrozili poważnie Sławomirowi Janickiemu i na przerwę obie jedenastki schodziły z bezbramkowym remisem.

W drugiej odsłonie, z minuty na minutę w szeregach biało-niebieskich na murawie pojawiało się coraz więcej młodzieżowców i zawodników testowanych co niestety miało bardzo duży wpływ na obraz gry. Zdecydowanie stroną przeważającą byli torunianie, którzy zdobyli dwie bramki. Najpierw w 59 minucie pięknym strzałem niemal w samo okienko popisał się Damian Lenkiewicz, a  następnie w 72 minucie na 2:0 podwyższył Bartosz Machaj.

Mimo przegranej sobotnie spotkanie trzeba uznać za pozytywny sprawdzian. Mieszkowcy w pierwszej połowie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i to jest plus. Poza tym sztab szkoleniowy zespołu Mieszka Gniezno przyjżał się wnikliwie testowanym zawodnikom, z których część dostanie jeszcze szansę w środowym sparingu z Chrobrym Głogów, który rozegrany zostanie w trakcie trwania rozpoczynającego się w niedzielę 7 lipca obozu w Jarocinie.

Bramki: Damian Lenkiewicz (59), Bartosz Machaj (72) – dla Elany

„Mieszko”: (I połowa) Sławomir Janicki, Hubert Kantorowski, Michał Steinke, Adrian Kaliszan, Radosław Jasiński, Damian Sędziak, Sebastian Golak, Tomasz Bzdęga, Mateusz Roszak, Radosław Mikołajczak, Damian Pawlak. (II połowa) Sławomir Janicki (60 Jakub Woźniak), Adrian Kołat, Michał Steinke (62 Sebastian Golak), Przemysław Lisiecki, Piotr Przygocki, Radosław Mikołajczak (55 Jakub Hoffmann), Hubert Kantorowski, Tomasz Bzdęga (65 Łukasz Bogajewski), Damian Pawlak (60 Mateusz Rumiński), Maciej Tatarski, Damian Sędziak (55 Mateusz Piasecki

Mieszko Gniezno/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ