Energa GAK Gdynia postawiła się MKK

2024-02-11

Koszykarze drużyny Sklep Polski MKK Gniezno po ciężkim meczu pokonali w sobotę, 10 lutego w Hali Szkoły Podstawowej nr 3 zespół Energa GAK Gdynia. Początek był jednak dla „Orłów” koszmarny bowiem w czwartej minucie gdynianie prowadzili już 10:0…

Po trudnym meczu, kiedy to w pierwszych minutach zespół GAK prowadził już 10:0 ostatecznie górą okazali się koszykarze MKK. Gdynianie mający w składzie m.in. syna legendy Trefla Sopot, Tomasa Pacesasa jeszcze do przerwy prowadzili dziesięcioma punktami. Później jednak gnieźnianie zaczęli odrabiać straty i już w połowie trzeciej kwarty doprowadzili do remisu (49:49), a następnie wyszli na prowadzenie, które stopniowo powiększali. Czwarta kwarta to już kontrola wyniku przez MKK. Ostatecznie koszykarze z Grodu Lecha pokonali gdynian 92:80.

Kolejne dwa spotkania gnieźnianie rozegrają również u siebie-już w najbliższą środę zmierzą się z Wiarą Lecha Poznań, natomiast w przyszłą sobotę podejmą w arcyciekawie zapowiadającym się pojedynku AZS UMK Transbruk Toruń.

Już teraz serdecznie zapraszamy na te mecze!

Sklep Polski MKK Gniezno-Energa GAK Gdynia 92:80 (12:17, 25:30, 30:10, 25:23)