Fajfer zwyciężył - Gała awansował!

2014-06-26

Oskar Fajfer wygrał turniej półfinałowy Srebrnego Kasku rozegrany we wtorek, 26 czerwca, na torze przy ul. Wrzesińskiej. Wychowanek Startu broniący obecnie barw Unibaxu Toruń zwyciężył z dorobkiem 14 punktów. Drugie miejsce zajął Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno) gromadząc 12 oczek. O jeden punkt mniej mieli na kontach Daniel Kaczmarek (Fogo Unia Leszno) i Kacper Gomólski (Unia Tarnów). Piąte miejsce z dorobkiem 10 oczek zajął Adrian Gała, który jako jedyny reprezentować będzie gnieźnieński klub podczas turnieju finałowego. Zostanie on rozegrany w niedzielę, 27 lipca, na torze w Krośnie.

Zanosiło się, że Oskar Fajfer zakończy zmagania z kompletem punktów. Na macierzystym torze bardzo długo nie miał sobie równych, a kiedy w wyścigu XVI w  pięknym stylu obronił się przed zaciętymi atakami Piotra Pawlickiego wydawało się że będzie tego dnia niepokonany. Dość nieoczekiwanie w zdobyciu kompletu punktów przeszkodził triumfatorowi zmagań Adrian Cyfer odnosząc w biegu XVIII  jedyne tego dnia zwycięstwo. Bardzo dobrze zawody rozpoczął Daniel Kaczmarek, który po dwóch rundach startów jako jedyny obok Oskara Fajfera miał na koncie  komplet zwycięstw.  Obaj zawodnicy zmierzyli się w dość kuriozalnym biegu XI. Najpierw na starcie  tego wyścigu zdefektował motocykl Dominika Kossakowskiego, a obu liderów przedzielał nieoczekiwanie Dawid Wawrzyniak. Na jednym z wiraży młody gnieźnianin nie opanował jednak motocykla i upadł. Bieg został zatem powtórzony w dwuosobowym składzie. Start w powtórce wygrał wprawdzie Kaczmarek, ale Fajfer szybko i skutecznie zaatakował rywala zwyciężając w tym biegu i samotnie liderując już do końca zmagań. Kaczmarek z biegu na bieg radził sobie coraz słabiej, ale dobry początek zapewnił mu w sumie trzecią lokatę w gnieźnieńskim półfinale. Tuż za podium uplasował się Kacper Gomólski, a piąte miejsce zajął Adrian Gała.