Falstart aklasowców z powiatu gnieźnieńskiego na rozpoczęcie nowego sezonu

2023-08-30

W weekend 26-27 sierpnia 14 zespołów w tym trzy z powiatu gnieźnieńskiego zainaugurowały pierwszymi spotkaniami mistrzowskimi nowy sezon 2023/2024 w rozgrywkach wielkopolskiej klasy A grupy 4 PROTON.

Nie mamy dobrych informacji dla sympatyków drużyn Formatonu Piasta Łubowo, WKS Owieczki i Victovii Witkowo. Otóż wszystkie nasze zespoły na inaugurację nowego sezonu zaliczyły przysłowiowy falstart przegrywając swoje mecze a co za tym idzie po pierwszej kolejce nie zapisały na swoim koncie choćby punktu. A jak do tego doszło?

1922 Lechia II Kostrzyn - Piast Łubowo 5:4

Zawodnicy Piasta Łubowo wrócili na tarczy z Kostrzyna, gdzie rozegrali 1 kolejkę sezonu "PROTON" A Klasy. Do meczu doszło w niedzielę 27 sierpnia w Kostrzynie. Co do samego spotkania to był to szalony mecz, w pierwszej minucie Piast prowadził już 0:1 po golu Damiana Jarzębowskiego. Kilkanaście minut później czyli po kwadransie gry było już 0:2 dla łubowian po kapitalnej bramce Arkadiusza Wiśniewskiego, który z 30 metrów ulokował piłkę w okienku bramki rywala. Chwilę po tym faulowany w polu karnym był Jakub Kierzek, stały fragment pewnie wykonał  Patryk Cegielski i w 28 minucie Piast prowadził zdecydowanie 3:0. Niestety, gospodarze strzelili przed ostatnim gwizdkiem kończącym pierwszą połowę bramkę i na przerwę zespół z Łubowa schodził z wynikiem 1:3.
W drugiej połowie po kilku zmianach trenera Oskara Włodarczyka, którego był to debiut w roli szkoleniowca Piasta Łubowo w tym meczu wynikających z urazów zawodników linii defensywnej wkradł się w szeregach zespołu moment dekoncentracji, który wykorzystali zawodnicy rezerw  Lechii Kostrzyn. Skutkiem tego były dwie szybko stracone bramki co dało wynik 3:3. Nie minęło kilka minut i w polu karnym Patryk Budzyński nie trafia w piłkę, a w stopę przeciwnika i sędzia dyktuje rzut karny dla gospodarzy. I łubowianie tracą czwartego gola przegrywając w tym momencie 3:4. Później po jednym z ataków  zawodników Piasta piłkę przechwycili rywale i wyprowadzili skuteczna kontrę strzelając po której zdobyli bramkę na 5:3. Pod koniec meczu rzut karny dla Piasta wywalczył Mikołaj Witaszyk. Z 11 metrów nie pomylił się Miłosz Wachoń. I w 88 minucie łubowianie zmniejszyli prowadzenie kostrzynian na 5:4. W ostatnich minutach meczu zawodnicy GKS-u mieli wprawdzie jeszcze kilka dogodnych sytuacji do strzelenia bramki, lecz wszystkie strzały padły łupem bramkarza Lechii. I mecz zakończył się porażką  Formatonu Piasta Łubowo w stosunku 4:5.

W nadchodzącą niedzielę 3 września Formaton Piast Łubowo, będzie miał okazję do rehabilitacji za porażkę w Kostrzynie. Do Łubowa stawi się zespół KS Zjednoczonych Wrześna. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 12.00.

Vitcovia Witkowo - Pompa Team Jarosławiec 0:2

Bez zdobyczy punktowej po pierwszej kolejce ligowej nowego sezonu 2023/2024 jest również drużyna Vitcovii Witkowo. Podopieczni Adriana Grzelaka w sobotę 26 sierpnia na własnym boisku i przed własną publicznością po dość zaciętym spotkaniu ulegli drużynie Pompa Team Jarosławiec w stosunku 2:0.

Kolejne spotkanie Vitcoviia Witkowo w ramach drugiej kolejki ligowej rozegra w niedzielę 3 sierpnia w Poznaniu gdzie o godzinie 14.00 podejmowana będzie przez zespół rezerw Przemysława.

Lotnik-1997 Poznań - WKS Owieczki 4:3

Podobnie jak Formatonowi Piast Łubowo i Vitcovii Witkowo, w pierwszej kolejce sezonu nie udało się zdobyć punktów. Podopieczni Marka Kulczaka, po dość wyrównanym spotkaniu ulegli minimalne w meczu wyjazdowym Lotnikowi -1997 Poznań w stosunku 4:3. Co do samego meczu to wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego nad boiskiem przeszła ulewa co spowodowało, że rozegranie spotkania stanęło pod znakiem zapytania. Ostatecznie, zza ciężkich chmur wyszło słońce, niebo przyozdobiła kolorowa tęcza i  mecz rozpoczął się z 45 minutowym opóźnieniem. W pierwszej połowie Lotnik był stroną przeważająca i dążył do objęcia prowadzenia co też się udało. Z boku boiska zagrywał Zavirukhin, a Dawid Szczepankiewicz wpakował piłkę do bramki. I było 1:0 dla Lotnika. Po tej bramce gospodarze w mieli kolejne sytuacje do zdobycia kolejnej, ale brakowało wykończenia. Co do piłkarzy z Owieczek to mieli oni najlepszą okazję do wyrównania stanu meczu po rzucie rożnym kiedy po strzale jednego z graczy Owieczek piłka trafiła w poprzeczkę. Po jednej z kontr gospodarze stracili gola do szatni i oba zespoły na przerwę schodziły remisując z sobą 1:1. W drugiej połowie gospodarze dominowali na boisku stwarzając sobie sytuacje strzeleckie do zdobycia kolejnych bramek.  Zaraz po przerwie Gajewski bezpośrednio z rzutu rożnego celnie ulokował piłkę w bramce Owiec, następnie dwa razy celnie trafił  Zavirukhin. I Lotnik prowadził już 4:1.Przy tym wyniku wkradło się w szeregach gospodarzy lekkie  rozprężenie, co wykorzystali podopieczni Marka Kulczaka i zdobyli 2 bramki  zmniejszając nimi prowadzenie Lotnika 4:3. Wynik ten utrzymał się do końca meczu i Lotnik – 1977 Poznań wygrał spotkanie 4:3

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Zjednoczeni Września (2) 1 3 1 0 0 8-1 1 0 0 8-1 0 0 0 0-0
2.  Las Puszczykowo 1 3 1 0 0 7-2 1 0 0 7-2 0 0 0 0-0
3.  Kotwica II Kórnik 1 3 1 0 0 5-0 1 0 0 5-0 0 0 0 0-0
4.  Pompa Team Jarosławiec 1 3 1 0 0 2-0 0 0 0 0-0 1 0 0 2-0
5.  1922 Lechia II Kostrzyn 1 3 1 0 0 5-4 1 0 0 5-4 0 0 0 0-0
6.  Lotnik-1997 Poznań 1 3 1 0 0 4-3 1 0 0 4-3 0 0 0 0-0
7.  Kosynier Sokołowo 1 3 1 0 0 2-1 0 0 0 0-0 1 0 0 2-1
8.  Piast Łubowo 1 0 0 0 1 4-5 0 0 0 0-0 0 0 1 4-5