Falstart ,,Basktek” na inauguracje nowego sezonu

2023-10-10

Nowy sezon 2023/2024 w rozgrywkach w ramach Wielkopolskiego Związku Koszykówki kobiet zainaugurowały dziewczęta TS Basket Gniezno rocznika 2006/2007.

W sobotę 7 października podopieczne Andrzeja Drygały i Marka Szczepanowskiego udały się na pierwsze spotkanie nowego sezonu do  Poznania gdzie były podejmowane przez zespół miejscowego MUKS-u. Jak pamiętamy ,,Basketki,, w poprzednim sezonie rywalizowały w grupie U17 od tego sezonu o punkty przyjdzie im walczyć w grupie U19. Przejście z rocznika niższego do wyższego wiąże się z tym że trzeba zapłacić za to frycowe. Tak było w przypadku zespołu TS Basket, który swój pierwszy mecz przegrał bardzo wysoko ulegając zespołowi MUKS Poznań aż 112:59. Poznanianki od samego początku osiągnęły zdecydowaną przewagę punktową nad gnieźniankami wygrywając pierwszą kwartę zdecydowanie 31:11 a drugą 23:19 i na przerwę schodziły prowadząc 55:30. Druga część sobotniego meczu również należała do zespołu MUKS Poznań,  który wygrał dwie kolejne kwarty trzecią ponownie zdecydowanie 39:15 a czwartą 18:14 i cały mecz wysoko bo aż 112:59.

Kolejne spotkanie TS Basket Gniezno, rozegra 21 października u siebie podejmując  o godzinie 14.00 zespół żeński Lidera Swarzędz. Do tego meczu dojdzie w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Zjazdu Gnieźnieńskiego w Gnieźnie mieszczącej się przy ulicy Świętokrzyskiej.

MUKS Poznań - TS Baskert Gniezno 112:59 (31:11, 23:19, 39:15, 18:14)

Punkty dla MUKS Poznań zdobyły: Aleksandra Burzyńska – 21, Kornelia Kasztelan – 19, Alicja Witkowska -15, Gabriela Antoniak -12, Weronika Bladocha – 10, Iga Zielińska -10, Alicja Brodziak -7, Maja Semmler -6, Maja Sitek -4, Kornelia Sobańska -4, Paulina Szymańska - 4

Punkty dla TS Basket zdobywały: Nadia Wiśniewska -22, Paulina Kosmala – 15, Julia Kosmecka – 6, Martyna Jastrzębska -4, Natalia Kacprowska – 4, Olga Wygryz -4, Julia Kozyra -4