Falstart Czarnych Czerniejewo na inaugurację poznańskiej klasy A!

2015-08-23

W sobotę 22 sierpnia zespół Czarnych Czerniejewo, jako jedyny reprezentant z powiatu gnieźnieńskiego zainaugurował rozgrywki nowego sezonu 2015/2016 w poznańskiej klasie A grupy 1.

Przeciwnikiem podopiecznych Bartłomieja Figasa, w meczu wyjazdowym była bardzo niewygodna dla swoich rywali ekipa Maratończyka Brzeżno. Po ciężko przepracowanym okresie letnim przygotowującym zespół z Czerniejewa, do zmagań w poznańskiej klasie A grupie 1. nowego sezonu 2015/2016 oraz rewelacyjnych osiągniętych wynikach w meczach kontrolnych, w których czerwono-czarni odnieśli cztery zdecydowane zwycięstwa przy jednej tylko porażce. Nikt przed sobotnim pojedynkiem w Brzeźnie drużyny z Czerniejewa z miejscową ekipą Maratończyka, nie zakładał że spotkanie może zakończyć się porażką podopiecznych Bartłomieja Figasa i stratą pierwszych punktów ligowy.
A jednak tak się stało. Mimo że to zespół Czarnych Czerniejewo przez większość czasu gry posiadał zdecydowaną przewagę na boisku w Brzeźnie, to mecz w którym Maratończyk grał umiejętnie w obronie i wyprowadzał szybkie kontry zakończył się zwycięstwem gospodarzy w stosunku 2:1 mimo że do przerwy był remis 1:1.

Zespół z Czerniejewa spotkanie rozpoczął w swoim stylu obejmując bardzo szybko prowadzenie nad swoim rywalem 1:0. W 7 minucie po dośrodkowaniu Rafała Półtoraka bramkarza z Brzeźna – Michała Bociana celnym strzałem z woleja z 11. metra pokonał w zespole z Czerniejewa bardzo doświadczony napastnik tej drużyny Zbigniew Kościański. Jednobramkowe prowadzenie zespołu z Czerniejewa utrzymało się do 20 minuty wtedy gospodarze doprowadzili do stanu 1:1. Rzut  wolny z okolic 20 metra wykonywał w zespole gospodarzy Maciej Filusz. Piłkę po jego strzale "wypluł " przed siebie bramkarz z Czerniejewa – Damian Nowaczyk, którą z 8. metra umieścił jednak w siatce Krystian Dukarski. Po straconej bramce piłkarze z Czerniejewa wprawdzie mieli trzy sytuacje do zdobycia gola dającego im powtórne prowadzenie w meczu. Próby te jednak zakończyły się niepowodzeniem. Na drodze do tego sukcesu stanął golkiper Maratończyka – Michał Bocian, broniąc strzały z bliskiej odległości dwóch nowych nabytków czerwono-czarnych broniących poprzednio barw Mieszka Gniezno – Damiana Pankowskiego i Dominika Jabkiewicza oraz wygrywając sytuacje sam na sam z strzelcem pierwszej bramki Zbigniewem Kościańskim. W wyniku nie zdobytych więcej goli przez oba zespoły w pierwszej części meczu ta część spotkania zakończyła się wynikiem remisowym 1:1.

O zwycięstwie jedną bramką i zagarnięciu kompletu trzech punktów przez  Maratończyka Brzeźno zadecydowała druga połowa sobotniego meczu. Mimo że to zespół Czarnych Czerniejewo, od początku drugiej połowy posiadał znaczącą przewagę na boisku w Brzeźnie.To gospodarze na początku drugiej połowy zdobyli gola obejmując tym samy prowadzenie 2:1. Po szybkiej kontrze w 55 minucie meczu golkipera Czarnych Czerniejewo – Damiana Nowaczyka, celnym strzałem z 4. metra umieszczając piłkę pod poprzeczką jego bramki pokonał  w drużynie z Brzeźna - Bartosz Kościelniak, który wykorzystał dośrodkowanie Tomka Filusza. Do końca spotkania wynik ani obraz gry nie uległ zmianie. Czarni próbowali grać atakiem pozycyjnym co stworzyło dwie dogodne sytuacje do doprowadzenie do remisu przez Damiana Szczepaniaka w 70 oraz 80 minucie. Do tego scenariusza jednak nie doszło gdyż obie sytuacje sam na sam wygrał golkipera gospodarzy Michał Bocian. Z kolei Maratończyk raz za razem groźnie kontratakował bramkę rywali. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Maratończyka Brzeźno, który na swoim trenie pokonał Czarnych Czerniejewo w stosunku 2:1.

Skład Czarnych Czerniejewo: Damian Nowaczy, Tomasz Winkel, Wojciech Dederko, Mateusz Kuliński, Rafał Półtorak, Bartosz Kubalewski (80’ Mateusz Jaworski), Rafał Wawrzyniak, Alan Tomaszewski (70” Norbert Szklarz), Dominik Jabkiewicz, Damian Pankowski (60’ Damian Szczepaniak), Zbigniew Kościański.

A już w najbliższą sobotę 29 sierpnia zespół z Czerniejewa czeka inauguracja sezonu 2015/2016 przed własną publicznością. Tego dnia podopieczni Bartłomieja Figasa zmieszą się o godzinie 17.00 z ekipą Przemysława Poznań.