Falstart Czarnych Czerniejewo!

2017-08-21

Od falstartu nowy sezon 2017/2018 w rozgrywkach poznańskiej klasy A grupy 1 rozpoczął zespół Czarnych Czerniejewo.

W niedzielę 20 sierpnia podopieczni Macieja Lisieckiego, udali się na pierwsze spotkanie inaugurujące nowy sezon 2017/2018 do Środy Wielkopolskiej by tam powalczyć o pierwsze punkty mistrzowskie w rundzie zasadniczej z miejscową ekipą rezerw Polonii. Czerwono-czarni inauguracyjnego spotkania w Środzie Wielkopolskiej , nie zaliczą do zbyt udanych gdyż ulegli oni miejscowym rezerwom Polonii, która do tego meczu przystąpiła wzmocniona siedmioma piłkarzami pierwszego zespołu w stosunku 3:1. Niedzielne spotkanie dla zespołu z Czerniejewa, rozpoczęło się dosyć pomyślnie gdyż po zdobytej bramce w 22 minucie to oni prowadzili z rezerwami Polonii Środa Wielkopolska w stosunku 1:0. Gości na jednobramkowe prowadzenie po dalekim wrzucie z rzutu autowego wykonywanego przez Krzysztofa Pawłowskiego uderzeniem z głowy z 5. metra wyprowadził grający trener tego zespołu Maciej Lisiecki. Czerwono-czarnym niestety z prowadzenie na dane było się cieszyć zbyt długo. Trzy minuty później bowiem gospodarze doprowadzili do stanu 1:1 po tym jak golkipera z Czerniejewa – Bartosza Jaworskiego pokonał strzałem z 15. metra jeden z piłkarzy zespołu Polonii. I mimo jeszcze kilku dogodnych sytuacji strzeleckich w wykonaniu piłkarzy z Czerniejewa, po których ponownie mogli wyjść na prowadzenie. Wynik pierwszej połowy w Środzie Wielkopolskiej nie uległ już zmianie i oba zespoły na przerwę schodziły remisując ze sobą. O pierwszej porażce w nowym sezonie 2017/2018 zespołu z Czerniejewa, zadecydowała druga połowa niedzielnego meczu mistrzowskiego. Zaraz po wznowieniu gry w 47 minucie goście stracili drugą bramkę, po której przegrywali już z rezerwami Polonii w stosunku 2:1. I mimo że od 70 minuty gospodarze grali w dziesiątkę osłabieni jednym zawodnikiem, który w następstwie drugiej żółtej kartki ujrzał czerwony kartonik od sędziego prowadzącego to spotkanie i musiał opuścić plac gry. To środzianie w 73 minucie postawili przysłowiową kropkę nad ,,i” zdobyciem trzeciego gola, który to ustalili końcowy wynik meczu na swoją korzyść 3:1. Co do piłkarzy z Czerniejewa, którzy w drugiej części grali przeważnie z kontry to przy stanie 2:1 dla gospodarzy mogli doprowadzić oni do kolejnego remisu w meczu lecz Maciej Lisiecki zamiast trafić piłką z 8. metra do pustej bramki posłał ją wprost w golkipera miejscowych. Pierwsza porażka i utrata punktów na pewno boli jednakże jest to początek sezonu i miejmy nadzieję że o wpadce z niedzieli zespół z Czerniejewa, szybko zapomni i w kolejnym meczu już zainkasuje na swoim koncie komplet punktów.

Skład Czarnych Czerniejewo: Bartosz Jaworski, Filip Budasz, Jakub Cierpiszewski, Bartosz Kubalewski, Bartosz Kozioł (56’ Dominik Jabkiewicz), Rafał Wawrzyniak (72 Mateusz Kuliński – 82 Damian Jalowski), Karol Jańczak (62’ Mateusz Jaworski), Krzysztof Pawlak, Patryk Buczkowski, Mariusz Sawicki, Maciej Lisiecki

Kolejne spotkanie mistrzowskie, którym zespół z Czerniejewa zainauguruje nowy sezon przed własną publicznością rozegra w sobotę 26 sierpnia podejmując o godzinie 17.00 zespół Pogoni Książ Wielkopolska.