Falstart Fary Pelikan Żydowo wygrana Wełnianki Kiszkowo!

2016-04-04

Dwa zespoły z powiatu gnieźnieńskiego, występujące w poznańskiej klasie A grupie 1 czyli Fara Pelikan Żydowo oraz Wełnianka Kiszkowo, po okresie przygotowującym zainaugurowały pierwszymi meczami 2-3 kwietnia rundę rewanżową sezonu 2015/2016.

Inauguracja rundy wiosennej w wykonaniu obu drużyn z naszego powiatu zakończyła się zaskakującą porażką Fary Pelikan Żydowo oraz zwycięstwem Wełniaki Kiszkowo.

Falstart Fary Pelikan Żydowo

Drużyna z Żydowa na pierwszy swój mecz inaugurujący rozgrywki rundy rewanżowej udała się w sobotę 2 kwietnia, do Poznania gdzie była podejmowana przez miejscową ekipę FC. Nikt chyba przed tym spotkaniem nie zakładał że wicelider tabeli poznańskiej klasy A grup 1 po rundzie sezonu zasadniczego z tej potyczki piłkarskiej będzie z placu gry schodził pokonany. A jednak się tak stało gdyż żydowianie na starcie rundy wiosennej zaliczyli przysłowiowy ,,falstart” gdyż ulegli zdecydowanie niżej notowanej drużynie w ligowej tabeli w stosunku 4:0 mimo że do przerwy w meczu był wynik bezbramkowy. O porażce drużyny z Żydowa prowadzonej przez Bogdana Kozłowskiego, która w sobotnim meczu miała okazję do zdobycia bramek oraz wywiezienia z Poznania kompletu trzech punktów zadecydowała druga połowa. Gospodarze najpierw na prowadzenie 1:0 wyszli w 55 minucie by w 59 minucie prowadzić z żydowianami po kolejnym zdobytym golu już 2:0. Dwa następne bramki poznaniacy zdobyli już w końcówce sobotniego spotkania w 77 oraz 87 minucie, którymi ustalili końcowy wynik spotkania 4:0 dla Poznania FC. Porażka Fary Pelikan Żydowa w Poznaniu, spowodowała że podopieczni Bogdana Kozłowskiego, po pierwszej serii rundy rewanżowej stracili fotel wicelidera i spadli w ligowej tabeli na piąte miejsce.

Skład Fary Pelikan Żydowo: Łukasz Hoffmann, Dawid Swowiński, Dawid Różewski (75’ Marcin Szykowny), Bartosz Kaczmarek, Bartosz Wejerowski, Dawid Majewski, Maciej Nowicki, Sebastian Baran, Dawid Łucki (75’ Karol Niemczewski), Piotr Trzaskawka (60’ Przemysław Gronek), Tomasz Trzaskawka (75’ Eryk Karpiński).

A już w tą sobotę 9 kwietnia zespół Fary Pelikan Żydowo, zainauguruję rundę wiosenną sezonu 2015/2016 na własnym trenie. Żydowianie tego dnia o godzinie 16.00 podejmować będą zespół GKS Gułtowy.

Inauguracja rundy wiosennej w wykonaniu Wełniaki Kiszkowo na piątkę!

W zdecydowanych z pewnością lepszych humorach z meczu wyjazdowego w przeciwieństwie od zespołu Fary Pelikana Żydowo, wracał do siebie drugi nasz przedstawiciel występujący w tej samej grupie czyli zespół Wełnianka Kiszkowo. Podopieczni trenera Piotra Wojnowskiego, inaugurację rundy wiosennej zaliczą na piątkę gdyż w niedzielę 3 kwietnia, po bardzo dobrym pojedynku piłkarskim ograli w meczu wyjazdowym zespół  AVI II Kamionki w stosunku 3:0. Komplet trzech punktów oraz zwycięstwo kiszkowianie w  Kamionkach zapewnili sobie w pierwszych czterdziestu pięciu minutach. Goście na prowadzenie 1:0 wyszli bardzo szybko bo już w 8 minucie gry. Po faulu na Marcinie Zamirze rzut wolny wykonywał z odległości 20. metra Łukasz Kołodziejski. Strzał pomocnika drużyny z Kiszkowa na bramkę gospodarzy okazał się na tyle precyzyjny że piłka wpadła  w samo jej okienko. Nie upłynęła minuta po zdobyciu pierwszego gola przez kiszkowian a w 9 minucie prowadzili oni z gospodarzami po golu samobójczym jednego z piłkarzy AVI II Kamionki już 2:0. Trzecia i ostatnia bramka dla Wełniaki Kiszkowo, w pierwszej połowie została zdobyta w 33 minucie. Po rogu wykonywanym przez Sławomira Kasprzaka w zamieszaniu w polu karnym gospodarzy gola zdobył Marcin Zamiara. Po zmianie stron obu drużynom nie udało się zdobyć bramek i mimo że od 60 minuty kiszkowianie kończyli mecz w dziesiątkę, gdyż plac gry musiał opuścić za otrzymaną czerwoną kartkę Radosław Przybyłowicz. Podopiecznym Piotra Wojnowskiego, udało się dowieść wynik do końca przez co spotkanie zakończyło się zwycięstwem Wełnianki Kiszkowo w stosunku 3:0.
Po tej wygranej zespół Wełnianki Kiszkowo, z piątej pozycji zajmowanej po rundzie sezonu zasadniczego awansował na drugie miejsce w ligowej tabeli.

Skład Wełnianki Kiszkowo: Karol Zdanowski, Robert Babrakowski (75’ Piotr Borowicz), Radosław Przybyłowicz, Bartłomiej Szmydke, Marek Raith (46’ Mateusz Krawczyk), Marcin Zamiara, Karol Stein (65’ Szymon Burgiel), Dawid Jeżewski, Krzysztof  Brzeźiński, Łukasz Kołodziejski, Sławomir Kasprzak

W niedzielę 10 kwietnia Wełnianka Kiszkowo, zainauguruje rundę wiosenną na własnym trenie podejmując o godzinie 14.00 zespół KS Szczytniki.

Pauza: Avia II Kamionki.

Antares Zalasewo          -        Kłos II Zaniemyśl           10 kwietnia, 14:00

KSGB Manieczki           -        Poznań FC                    10 kwietnia, 15:00

Fara Pelikan Żydowo      -        GKS Gułtowy                  9 kwietnia, 16:00

Meblorz Swarzędz         -        Warta II Śrem                 10 kwietnia, 15:00

Wełnianka Kiszkowo      -        KS Szczytniki                10 kwietnia, 14:00