Falstart Fary Pelikan Żydowo,udana inauguracja Wełnianki Kiszkowo!

2016-08-28

Jak już informowaliśmy wzceśniej w niedzielę 27 sierpnia swoje rozgrywki w poznańskiej klasie B grupie 1 w nowym sezonie 2016/2017 zainaugurowało 14 drużyn biorący w nich udział organizatorem, których jest Wielkopolski Związek Piłki Nożnej w Poznaniu.

W gronie tych drużyn oprócz dwóch zespołów, które po wycofaniu się z rozgrywek ligowymi  WZPN –u z takich czy innych przyczyn ponownie zadebiutowały ponownie na boiskach beklasowych w tą niedzielę czyli Lechity Kłecko oraz Piasta Łubowo. O walkę o punkty ligowe przystąpiły również dwie pozostałe drużyny z powiatu gnieźnieńskiego Fara Pelikan Żydowo oraz Wełnianka Kiszkowo. Oba nasze zespoły swoje spotkania rozegrały na wyjeździe zapisując w nich zwycięstwo oraz porażkę.

Lotnik – 1997 Poznań  - Wełnianka Kiszkowo 1:3 (0:0)

Pierwszy komplet punktów na inaugurację nowego sezonu 2016/2017, zapisała drużyna Wełnianki Kiszkowo, która jak pamiętamy w poprzednim sezonie otarła się o awans do poznańskiej klasy A. Kiszkowianie w obecnych sezonie  mają również w planach powalczyć o awans do wyższej klasy piłkarskiej  wygrywając jak najwięcej spotkań mistrzowskich. Zaczątek ku temu został wykonany w niedzielne popołudniu w Poznaniu gdzie Wełnianka Kiszkowo pokonała zespół Lotnika -1997 w stosunku 3:1 mimo że po pierwszej połowie był bezbramkowy remis. O pierwszym zwycięstwie kiszkowian i to na terenie swojego przeciwnika zadecydowała druga połowa  niedzielnej konfrontacji piłkarskiej pomiędzy obiema drużynami. Wprawdzie w 47 minucie to gospodarze zdobyli gola obejmując prowadzenie 1:0 w meczu. Kolejne trzy gole jednak były już autorstwa podopiecznych Piotra Wojnowskiego. Najpierw w 70 minucie stan meczu 1:1 wyrównał w ekipie Wełnianki Kiszkowo – Mateusz Krawczyk pokonując bramkarza gospodarzy uderzeniem piłki z 16. metra po asyście Sławomira Kasprzaka. Ten sam duet kiszkowian był autorami następnych dwóch bramek dla swojej drużyny. W 75 minucie gola na 2:1 dla Wełnianki Kiszkowo, zdobył Kasprzak po asyście Karwczyka z kolei w 86 minucie z rogu dośrodkowywał w pole karne gospodarzy Kasprzak a piłkę głową z 7. metra do bramki poznaniaków celnie skierował Krawczyk. Gol zdobyty przez Krawczyka był ostatnim w całym meczu, przez co niedzielna potyczka piłkarska z Lotnikiem-1997 Poznań , zakończyła się zwycięstwem Wełnianki Kiszkowo w stosunku 3:1.

Skład Wełnianki Kiszkowo: Karol Zdanowski, Robert Babrakowski (55’ Piotr Borewicz), Bartłomiej Szmydke, Błażej Robakowski, Marek Raith (65’ Maciej Lisiecki), Maciej Zabierek (88’ Filip Wajszczak),  Marcin Zamiara, Łukasz Kołodziejski, Sławomir Kasprzak, Szymon Burgiel, Mateusz Krawczyk (89’ Daniel Kopeć).

Kolejne spotkanie Wełnianki Kiszkowo:
03.09.2016 – godz. 16.00 - KS 1999 Łopuchowo - WEŁNIANKA Kiszkowo

Przemysław Poznań – Fara Pelikan Żydowo  3:1 (2:1)

Falstart na początku nowego sezonu 2016/2017 w poznańskiej klasie B grupie 1 w przeciwieństwie do Wełnianki Kiszkowo, zanotowała Fara Pelikan Żydowo. Podopieczni Bogdana Kozłowskiego, bowiem przegrali swoje pierwsze wyjazdowe spotkanie mistrzowskie w Poznaniu z miejscowym Przemysławem w stosunku 3:1. Gospodarze na prowadzenie 1:0 wyszli w 15 minucie by po kolejnym golu zdobytym w 20 minucie prowadzić już 2:0.  Pięć minut później czyli w 25 minucie żydowianie zdołali zdobyć gola kontaktowego, który jak się później okazało była to jedyna bramka zdobyta przez podopiecznych Bogdana Kozłowskiego w całym meczu. Gola zmniejszającego prowadzenie gospodarzy do 2:1 zdobył w ekipie Żydowa – Dawid Łucki, który pokonał bramkarz z Poznania po uderzeniu piłki z 20. metra z wykonywanego rzut wolny po faulu na Dawidzie Małeckim. Po tej bramce wynik do końca pierwszej połowy nie uległ już zmianie mimo że żydowianie mogli doprowadzić do remisu po niewykorzystanych sytuacjach strzeleckich w wykonaniu Dawida Małeckiego, Eryka Karpińskiego czy Macieja Nowickiego. Po zmianie stron w niedzielnym meczu padła jeszcze tylko jedna bramka, której autorami byli piłkarze z Poznani. Gol, którym gospodarze ustalili końcowy wynik meczu na 3:1 został zdobyty przez nich w 75 minucie.

Skład Fary Pelikan Żydowo: Alan Piechowiak, Sławomir Stefaniak (75’ Krystian Małecki), Bartosz Wejerowski, Dawid Maćkowiak, Dawid Małecki, Dawid Łucki (46’ Dariusz Florek), Bartosz Kaczmarek, Maciej Nowicki, Dawid Różewski (75’ Karol Niemczewski), Eryk Karpiński (46’ Michał Kasprzak).