Falstart na inaugurację ligi w wykonaniu juniorów starszych Mieszka Gniezno

2015-03-25

W miniony weekend 21-22 marca swoje rozgrywki wiosenne sezonu 2014/2015 zainaugurowała I liga wojewódzka A1 juniora starszego, w której bierze udział drużyna Mieszka Gniezno.

Zespół juniora młodszego rocznika 1999, który wiosną dołączył w całości do swoich kolegów z juniora starszego rocznika 1996/97 występujących w tych samych rozgrywkach jesienią pod wodza trenera Pawła Bartkowiaka a obecnie  Przemysława Urbanika. W niedzielę 22 marca na własnym boisku przy ulicy Strumykowej podejmował zespół Noteci Czarnków. Gnieźnianie po dobrej grze z starszymi od siebie przeciwnikami ulegli drużynie z Czarnkowa w stosunku 2:1. Pierwsza bramka i to na korzyść drużyny z Czarnkowa, przy kliku dogodnych sytuacjach strzeleckich w wykonaniu gnieźnian została zdobyta tuż przez końcem pierwszej połowy. Goście gola dającego im prowadzenie 1:0 zdobyli przed zejściem do szatni w 45 minucie po wykonywanym stałym fragmencie gry.

Zaraz po zmianie stron w 52 minucie meczu gnieźnianie doprowadzili do stanu 1:1.Bramkarza gości po wykonywanym rzucie rożnym celnym strzałem za pola karnego pokonał w drużynie biało-niebieskich Patryk Dudek. Mimo kilku dogodnych sytuacji strzeleckich podobnie jak to było w pierwszych czterdziestu pięciu minutach meczu do zdobycia kolejnej bramki dającej gnieźnianom prowadzenie w niedzielnym meczu. To goście z Czarnkowa cieszyli się z zdobytego drugiego gola i ponownego prowadzenia w meczu 2:1. W 60 minucie golkiper Mieszka Gniezno – Mikołaj Miczyński, po raz  drugi w meczu zmuszony był wyjmować piłkę z własnej bramki, po tym jak jeden zawodników z Czarnkowa umieścił ją z najbliższej odległości.

Wynik meczu już do końca nie uległ już zmianie i spotkanie zakończyło się mimo dobrej gry juniorów starszych Mieszka Gniezno ich porażką z zespołem Noteci Czarnków w stosunku 2:1.

Skład juniorów starszych Mieszka Gniezno: Mikołaj Miczyński, Patryk Dudek, Adrian Franczak, Michał Kaczmarek (55’ Patryk Łapiński), Adrian Kiełpiński (55’ Mikołaj Danielewicz), Tobiasz Garstka, Marek sanok (63’ Dominik Andrzejewski), Jakub Hoffmann (60’ Adrian Krupka), Daniel Brylewski, Jakub Januchowski (55’ Dominik Jabkiewicz), Tomasz Kaźmierczak

Następny mecz juniorzy starsi Mieszka Gniezno rozegrają dopiero 12 kwietnia, kiedy ponownie na swoim trenie podejmować będą o godzinie 13.00 zespół Lidera Swarzędz.