Falstart na inaugurację sezonu KS Szczypiorniak Gniezno!

2015-10-19

W niedzielę, 18 października o godzinie 14:30 na hali przy ulicy Paczkowskiego 4 byliśmy świadkami oficjalnego powrotu męskiego handballu do Pierwszej Stolicy Polski. Drużyna KS Szczypiorniak Gniezno podejmowała zespół UKS Rolnik Gołańcz. Mecz sponsorowało P.H.U. "Kosmyk".

Dla większości zawodników "Wilków" był to pierwszy kontakt z piłką ręczna na takim poziomie, jakim jest III Liga. Stres i zdenerwowanie były widoczne w szeregach gospodarzy od samej początku spotkania. Mimo tego Szczypiorniak utrzymywał kontakt bramkowy z przeciwnikiem i do 10. minuty na tablicy wyników mięliśmy rezultat remisowy 4:4.

Kolejna część meczu należała do drużyny przyjezdnych, którzy wyszli na prowadzenie 6:13. Wynik do przerwy: 10:18.

Rozmowa trenera w szatni uspokoiła i zmotywowała Gnieźnian do walki, którzy starali się wprowadzać kolejne założenia taktyczne doprowadzając do zaciętej rywalizacji, a co za tym idzie znacznej ilości dwuminutowych kar po obu stronach. Niestety mimo ogromnych chęci i zaangażowania przewaga Rolnika nie malała, utrzymując się na poziomie 8-9 bramek. Po ostatniej syrenie meczu tablica wyników wskazywała 25:34 dla ekipy gości. Faktem jest, że druga część meczu zakończyła się wygraną Gołańcza zaledwie jedną bramką.

Sportowa Inauguracja nie wyszła tak, jak by chcieli gnieźnianie, jednak był to dopiero pierwszy mecz w tych rozgrywkach, podczas których podstawowym celem zawodników będzie oswojenie się z trzecioligowym poziomem i zbieranie cennego doświadczenia. Cieszy na pewno to, że najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był nasz lewy rozgrywający Patryk Szymkowiak, który zdobył 10 bramek, który brał na siebie ciężar gry. Należy zwrócić uwagę na fakt, iż praktycznie cały mecz na pozycji lewoskrzydłowego występował 18-letni Daniel Konieczny. Znaczną ilość minut na boisku przebywał także prawy rozgrywający Patryk Pluciński, kończący w tym roku 19 lat. Działacze Klubu mają nadzieję, że wprowadzani do gry młodzi chłopacy w niedalekiej przyszłości będą osobami decydującymi o losie gry Szczypiorniaka Gniezno.

Zarząd, sztab szkoleniowy, a także zawodnicy kierują ogromne podziękowania obecnym na meczu kibicom oraz gościom, którzy zapełnili trybuny gnieźnieńskiej hali prawie w komplecie. Liczmy, iż mimo nieudanego startu w rozgrywkach III Ligi, grupa Wielkopolska sezonu 2015/2016 wesprzecie Państwo odradzających się szczypiornistów już 7 listopada podczas meczu z ekipą MKS Warta Pyzdry w Gnieźnie. Zapraszamy!