Falstart Piasta Łubowo

2017-03-26

Piast Łubowo w pierwszym meczu ligowym tej wiosny poznańskiej klasie B grupie 1 ulega w sobotę 25 marca na inaugurację tych rozgrywek w meczu wyjazdowym Olimpii Poznań w stosunku 1:5.

Założeniem sztabu szkoleniowego Piasta Łubowo, na sobotni  mecz było jasne otóż korzystanie przede wszystkim z najskuteczniejszej broni - kontrataków.
Dobrze zabezpieczona własna bramka i szybkie ataki spowodowały, że już w 15 minucie Damian Grzesiak umieścił piłkę w siatce bramki gospodarzy przez co Piast Łubowo objął prowadzenie 1:0. Nie tak Olimpia za pewne wyobrażała sobie początek meczu, który od początku kontrolowała prowadząc grę piłką jebnak tylko na własnej połowie. Gdy tylko futbolówka przekraczała połowę, zawodnicy Piasta od razu naciskali i przerywali akcję. W pierwszej połowie oczywiście poznaniacy również stwarzali sobie okazje do zdobycia gola, lecz żadn z oddanych strzałów w kierunku bramki gości nie był tak groźna, jak kolejne uderzenie Damiana Grzesiaka. Kapitan Łubowa w 35 minucie zdecydował się na uderzenie piłki w stronę bramki z kilkudziesięciu metrów, który zatrzymał się dopiero na poprzeczce Olimpii Poznań.

Do 57 i 70 minuty, gdy Olimpia wyrównała i objęła prowadzenie, gra Piasta mogła się podobać. Niestety Łubowo, by odrobić straty otworzyło się, co spowodowało utratę kolejnych trzech bramek po dośrodkowaniach i kontratakach. Wprawdzie Damian Grzesiak po raz kolejny w sobotnim meczu mógł wpisać się na listę strzelców Piasta Łubowa, po oddaniu kolejnego strzału z dystansu. Tak się nie stało gdyż piłka zmierzała w samo okienko bramki gospodarzy zamiast wylądować w nim zatrzymała się na jej poprzeczce. Mecz skończył się co prawda wynikiem 1:5 dla Olimpii Poznań, lecz jak stwierdził szkoleniowiec Piasta Łubowo – Arkadiusz Kościański - zaangażowanie i poziom prezentowany przez moich podopiecznych w sobotnim meczu napawa mnie dużym optymizmem  przed kolejnymi meczami ligowymi. I sądzę że zdobycie kompletu punktów przez mój zespół patrząc po ich grze jest tylko kwestią czas.

Skład Piasta: Maciej Kołodziejczak, Tomasz Wiśniewski (82’ Adrian Wachoń), Przemysław Wolniewicz, Paweł Kulczak, Michał Kanclerz (60’ Kamil Worbs), Karol Szwajcowski, Patryk Kanclerz (80’ jakub Brzeziński), Damian Grzesiak, Kamil Maciejewski (70’ Filip Adamski), Robert Grzesiak (63’ Maciej Adamski), Krystian Grzesiak.

Kolejny mecz Piast rozegra na boisku w Łubowie, a rywalem o godzinie 12.00 będzie zespół GKS Gułtowy.