Falstart Wełniaki Kiszkowo

2018-03-31

Od porażki i to na własnym trenie zmagania wiosenne rozpoczął bardzo młady zespół Wełniaki Kiszkowo, występujący w rozgrywkach poznańskiej klasy B grupy 1.

Drużyna, w której podczas zimowych przygotowań do rundy rewanżowej zaszły znaczące zmiany kadrowe gdyż z zespołem pożegnało się kilku doświadczonych piłkarzy a w ich miejsce wskoczyło kilku wartościowych zawodników z juniora starszego Wełnianki Kiszkowo. W sobotnie popołudnie 31 marca podopieczni Piotra Wojnowskiego, podejmowali przed własną publicznością i na własnym trenie zespół GKS Gułtowy. Spotkanie zakończyło się niestety porażką piłkarzy z Kiszkowa, którzy po dość dobrym spotkaniu piłkarskim ulegli drużynie GKS Gułtowy w stosunku 4:1 mimo że do przerwy przegrywali zaledwie 1:0. Kiszkowianie mecz rozpoczęli w dość dobrym styli gdyż po 10 minutach to oni mogli prowadzić jedną bramką gdyby w 8 minucie Burgiel Szymon wykorzystał sytuacje sam na sam z golkiperem swoich rywali a następnie po zagraniu Burgiela w Mateusz Krawczyk celnie skierował piłkę do bramki swojego rywala z 5 metra. A tak to goście w 20 minucie cieszyli się z prowadzenia 1:0, które utrzymało się do końca pierwszej połowy. Cztery następne bramki w tym trzy zdobyte przez gości a jedną przez gospodarzy kibice którzy tego dnia zasiedli na trybunach stadionu w Kiszkowie zobaczyli w drugiej części spotkania. W 50 minucie goście podwyższyli swoje prowadzenie na 2:0. W 70 minucie miejscowi przegrywali już 0:3 po wykorzystanym rzucie karnym podyktowanym za faul Huberta Starczewskiego na jednym z zawodników GKS Gułtowy w polu karnym Wełnianki Kiszkowo. Minutę później kiszkowianie zdobyli gola honorowego zmniejszający nim tym same prowadzenie drużyny z Gułtów do 3:1. Autorem bramki okazał się Maciej Występski, który bramkarza gości pokonał pakując mu piłkę do jego bramki z 7 metra po wcześniejszym dograniu jej przez szyna szkoleniowca Wełnianki Kiszkowo – Daniela Wojnowskiego. Przysłowiową jednak kropkę nad ,,i” goście postawili w 83 minucie zdobywając czwartego gola po podyktowanym kolejnym rzucie karnym na ich korzyść po tym jak Kacper Ostojewski sfaulował w własnym polu karnym jednego z graczy przyjezdnych. Tym samy spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu GKS Gułtowy w stosunku 4:1.

Skład Wełniaki Kiszkowo: Przemysław Łenc, Kacper Ostojewski, Hubert Starcewski (70’ Kacper Mandok), Jakub Magda (65’ Damian Kopieć), Bartłomiej Szmydke (65’ Hubert Teodorowski), Szymon Burgiel, Daniel Wojnowski (75’ Robert Babrakowski), Maciej Występski, Marcin Zamiara, Łukasz Jałoszyński, Mateusz Krawczyk