Fara Pelikan przegrywa z Wełną Rogoźno i sensacyjna wygrana Wełnianki z rezerwami Huraganu

2021-05-03

Zaległe spotkania mistrzowskie z dwunastej kolejki ligowej wielkopolskiej klasy B PROTON grupy 4 trwającego sezonu 2020/2021, które w pierwotnym terminie 27-28 marca zostały odwołane z powodu zagrożenia epidemicznego rozegrały w weekend 1-2 maja dwa zespoły z powiatu gnieźnieńskiego Fara Pelikan Żydowo i Wełninka Kiszkowo.

W zakończonym spotkaniach z udziałem naszych zespołów z powiatu gnieźnieńskiego odnotowaliśmy zwycięstwo i porażkę.

Fara Pelikan Żydowo – Wełna Rogoźno 1:3 (1:1)

Nie zaliczą do udanego startu po miesięcznej przerwie spowodowanej zakazem uprawiania sportu amatorskiego związanego z panującą epidemią COVID-19 piłkarze Fary Pelikan Żydowo. W sobotę 1 maja podopieczni Adama Pawlaka, w ramach zaległej 12 kolejki ligowej, do której miało dojść pierwotnie 27-28 marca podejmowali u siebie lidera swojej grupy zespół Wełny Rogoźno. Mimo że żydowianie remisowali 1:1 z swoim rywalem do przerwy to ostatecznie przegrali spotkanie 1:3. Pierwszego gola dającego prowadzenie w sobotnim meczu zdobyli gospodarze. W 28 minucie golkipera z Rogoźna pokonał Karol Kowalski. W 33 minucie w meczu mieliśmy jednak remis 1:1 po bramce zdobytej przez zawodnika przyjezdnych Macieja Walkowiaka. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu pomiędzy Farą Pelikan Żydowo a Wełną Rogoźno. Po zmianie stron gole już tylko zdobywali zawodnicy lidera grupy 4 wielkopolskiej klasy B PROTON czyli Wełny Rogoźno. I tak w 56 minucie gości na prowadzenie 2:1 zdobytą bramką wyprowadził Krzysztof Zieliński z kolei końcowy wynik spotkania dla Wełny Rogoźno ustalił zdobytym golem w 62 minucie Wólczyński.
Tym zwycięstwem drużyna z Rogoźna, zrewanżowała się drużynie Fary Pelikan Żydowo, za porażkę odniesioną w pierwszej kolejce ligowej sezonu 2020/2021 kiedy to podopieczni Adama Pawlaka wygrali spotkanie u siebie 3:2.

W sobotę 8 maja zespół Fary Pelikan Żydowo, czeka kolejny mecz ligowy. Tego dnia również u siebie żydowianie o godzinie 17.00 podejmować będą ekipę Tornada Tarnowo.

Skład Fary Pelikan Żydowo: Maciej Soppa, Karol Stein, Mateusz Sypniewski, Patryk Kusy, Łukasz Sieczkarek, Marcin Maciejewski, Adam Macioszek, Mateusz Zakrzewski, Karol Kowalski, Dominik Kierzek, Marcin Piechocki

Rezerwowi: Marek Sanok, Dawid Gąciarz, Kacper Waszak, Bartosz Kaczmarek, Dawid Szejna, Dawid Kierzek

Huragan II Pobiedziska – Wełnianka Kiszkowo 1:3 (1:2)

W znacznie lepszych nastrojach niż Fara Pelikan Żydowo, mecz kończył drugi z naszych przedstawicieli z powiatu gnieźnieńskiego mowa tutaj o Wełniance Kiszkowo. Podopieczni Tymoteusza Łukaszewskiego w niedzielę 2 maja pokonali po bardzo dobrym spotkaniu trzecią ekipę swojej grupy rezerwy Huraganu Pobiedziska w stosunku 3:1 prowadząc z swoim rywalem do przerwy 2:1. Kiszkowianie spotkanie rozpoczęli bardzo dobrze gdyż od 29 minuty prowadzili z rezerwami Huraganu Pobiedziska, który był zdecydowanym faworytem tej potyczki piłkarskiej 1:0. Gola wyprowadzającego zespół z Kiszkowa na prowadzenie zdobył Kamil Kupidura. Goście jednak z prowadzenia cieszyli się zaledwie pięć minut. W 34 minucie do stanu 1:1 w zespole gospodarzy zdobytą bramką doprowadził Grzegorz Meller. Wynik remisowy utrzymał się zaledwie minutę wtedy to ponownie prowadzenie 2:1 objęli kiszkowianie po golu zdobytym przez Bartłomieja Występskiego. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Po zmianie stron w niedzielnym meczu padła tylko jedna bramka, którą na swoim koncie zapisali gracze Wełnianki Kiszkowo. W 62 minucie wynik końcowy spotkania na 3:1 ustalił zdobytą bramką Hubert Todorowski. Wygrane niedzielne spotkanie przez Wełniankę Kiszkowo, było udanym rewanżem za porażkę z pierwszej kolejki ligowej sezonu 2020/20221 kiedy to podopieczni Tymoteusza Łukaszyka ulegli rezerwą Huraganu Pobiedziskach na własnym trenie w stosunku 3:2.

A już w najbliższy weekend 8-9 maj drużyna Wełniaki Kiszkowo, zaliczy przymusową pauzę gdyż w wyniku wycofaniu się z rozgrywek innego przedstawiciela z naszego powiatu Lidera Szczytniki Czerniejewskie mecz z udziałem obu drużyn został zweryfikowany przez wydział gier WZPN Poznań jako walkower 3:0 na korzyść Wełnianki Kiszkowo.

Skład Wełnianki Kiszkowo: Przemysław Łenc (81' Robert Priebe), Bartłomiej Występski (66' Eryk Charliński), Hubert Todorowski, Maciej Występski (55' Cezary Stróżyk), Daniel Wojnowski, Krzysztof Podlewski (70' Mikołaj Sałata), Kamil Kupidura, Mateusz Krawczyk, Kacper Ostojewski, Kamil Kasprzak (46' Kamil Balicki), Marcin Zamiara (83' Andrzej Kwaśniewski)