Fara Pelikan wygrywa Wełniaka oraz Lider przegrywa

2017-10-09

W miniony weekend 7-8 października trzy zespoły z powiatu gnieźnieńskiego, w ramach siódmej kolejki ligowej rundy jesiennej poznańskiej klasy B grupy 1 trwającego sezonu 2017/2018 rozegrały kolejne swoje mistrzowskie. W zakończonych spotkaniach nasze zespoły odnotowały jedno zwycięstwo orz dwie porażki.

Meblorz Swarzędz – Wełnianka Kiszkowo 2:1(2:1)

Czwartą porażkę z rzędu na swoim koncie zapisali piłkarze Wełnianki Kiszkowo, którzy w niedzielę 8 października w Swarzędzu ulegli miejscowemu Meblorzowi w stosunku 2:1. Wynik niedzielnej potyczki piłkarskiej, na którą kiszkowianie udali się tylko w jedenastoosobowym składzie został rozstrzygnięty już w pierwszych czterdziestu pięciu minutach. Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie 2:0 po bramkach zdobytych w 1 minucie oraz 5 minucie. W odpowiedzi kiszkowianie dopiero przed zejściem do szatni zdobyli gola kontaktowego zmniejszając tym samym prowadzenie gospodarzy do 2:1. Bramkę na swoim koncie w 42 minucie z egzekwowanego rzutu wolnego pośredniego z 12. metra zapisał na swoim koncie Sławomir Kasprzak. W drugiej połowie wprawdzie podopieczni mogli doprowadzić do remisu najpierw w 75 minucie strzelec gola Sławomir Kasprzak , po indywidualnej akcji i strzale z 16. metra trafił piłką w słupek bramki gospodarzy ten sam zawodnik chwilę później zmarnował sytuację sam na sam z  golkiperem Meblorza.

Skład Wełnianki Kiszkowo: Karol Zdanowski, Marek Raith, Kacper Ostojewski, Mateusz Krawczyk, Hubert Starczewski, Karol Stein, Marcin Zamiara, Damian Kopeć, Sebastian Żelazny, Słwomir Kasprzak, Szymon Kluczyński.

Następne spotkanie mistrzowskie zespół z Kiszkowa rozegra na własnym boisku 15 października podejmując u siebie o godzinie 15.00 zespół Antaresu Zalasewo.

Fara Pelikan Żydowo – LKS Kicin 3:0

Po zaskakującej dość wysokiej ubiegłotygodniowej porażce w meczu wyjazdowym drużyny Fary Pelikan Żydowo, po którym to podopieczni Pawła Woźnego stracili fotel lidera na rzec zespołu Meblorza Swarzędz. W kolejnym meczu mistrzowskim zespół z Żydowa w ramach siódmej kolejki podejmował  w niedzielę 8 października u siebie ekipę LKS Kicina. Żydowianie po ostatniej porażce z GKS Gułtowymi w stosunku 6:1 na szczęście szybko się z niej otrząsnęli odprawiając swojego niedzielne rywala z kwitkiem do domu gdyż ograli go gładki w stosunku 3:0. Obecnie zespół prowadzony przez Pawła Woźnego zajmuje w ligowej tabeli trzecie miejsce z zdobytymi 15.oczkami.

Następny mecz zespół Fary Pelikan Żydowo, rozegra na wyjeździe 15 października  kiedy to o godzinie 15.00 będzie podejmowany przez LKS Lipa.

KS Ucharowo – Lider Szczytniki Czerniejewskie 7:0

Szóstą porażkę w siódmym meczu trwającego sezonu 2017/2018 na swoim koncie natomiast w niedzielę 8 października zapisali  piłkarze beniaminka poznańskiej  klasy B grupy 1zespół Lidera Szczytnik Czerniejewskich. Podopieczni Piotra Tamula tym razem ulegli w meczu wyjazdowym zespołowi KS Uchorowo przegrywając z nim gładko 7:0. Po tej porażce zespół Lidera Szczytnik Czerniejewskich, zajmuje w ligowej tabeli przedostatnie miejsce z zdobytymi zaledwie w siedmiu meczach trzema punktami po zwycięstwie nad zespołem Błękitni Owińska .

Kolejny mecz zespół Lidera Szczytnik Czerniejewskich rozegra 15 października podejmując o godzinie 14.00 w Żydowie ekipę KS 1999 Łopuchowo.