Fara Pelikan Żydowo dzieli się punktami w ligowej tabeli z Zalasewem

2014-09-28

Na piąty mecz w nowym sezonie w rozgrywkach poznańskiej klasy B grupy 1. zespół Fary Pelikan Żydowo, udał się w niedzielę 28 września do Zalasowa gdzie o punkty ligowe rywalizował z miejscową ekipą Antaresu.

Spotkanie, które przebiegało pod dyktando zespołu z Żydowa, zakończyło się remisem 3:3 i podziałem punktów w ligowej tabeli, mimo że do 69 minuty meczu Fara Pelikan prowadziła zdecydowanie z swoim rywalem 3:0. Żydowianie prowadzenie 1:0 w niedzielnym meczu objęli w 18 minucie. Po składnej akcji całej drużyny bramkarza gospodarzy strzałem z 18. metra lokując piłkę w górnym rogu jego bramki pokonał Maciej Nowicki. Drugi gol dla żydowian został zdobyty w 40 minucie, po którym podopieczni Bogdana Kozłowskiego prowadzili już 2:0. Golkipera z Zalasowa tym razem pokonał po wykonywanym rzucie rożnym przez Macieja Nowickiego, uderzeniem z głowy z 8. metra Przemysław Gronek. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa niedzielnego meczu.

Po zmianie stron w 66 minucie goście z Żydowa zdobyli swoja trzecią bramkę. Prowadzenie zespołu Fary Pelikan na 3:0 podwyższył Marcin Szykowny pokonując bramkarza z Zalasowa strzałem z 9. metra po wcześniejszym zgraniu piłki w pole karne gospodarzy przez Bartosza Wejerowskiego. I kiedy wydawało się że zapas trzech bramek zdobytych żydowianie dowiozą do końca meczu, zespół z Zalasowa zaczął odrabiać straty. W 69 minucie gospodarze zdobyli gola kontaktowego cztery minuty później po kolejne  bramce piłkarzy z Zalasowa drużyna z Żydowa prowadziła już tylko 3:2. A zdobytą bramką przez gospodarzy w 87 minucie na 3:3 drużyna Antaresu ustaliła końcowy wynik meczu. Tak więc żydowienie zamiast pewnego zwycięstwa w Zalasewie zapisali na swoim koncie remis, z którego z pewnością nie był zadowolony szkoleniowca Fary Perlikan – Bogdana Kozłowskiego.

Skład Fary Pelikan Żydowo: Dariusz Giszcyński, Bartosz Kaczmarek (75’Bartosz Gładki), Marcin Wiśniewski, Dawid Sowiński, Bartosz Wejerowski, Marcin Szykowny, Maciej Nowicki, mateusz Trzaskawka, Dawid Małecki, Dawid Różański (85’ Eryk Karpiński), Przemysław Gronek (55’ Michał Kasprzak)

Kolejny mecz zespół Fary Pelikan Żydowo, rozegra na swoim trenie w dniu 5 października podejmując o godzinie 13.00 zespół Phtpopharmu Klęka.