Fara Pelikan Żydowo na inaugurację nowego sezonu pokonuje Meblorza Swarzędz

2014-09-01

W weekend 30-31 sierpnia nowy sezon 2014/2015 w poznańskiej klasie A grupie 1. zainaugurowało dwanaście zespołów w tym tylko jeden z powiatu gnieźnieńskiego Fara Pelikan Żydowo. Spotkanie drugiego przedstawiciela Wełnianki Kiszkowo, zostało przełożone na 11 listopada.

Żydowianie w pierwszym meczu inaugurującym nowy sezon, przed własną publicznością podejmowali w niedzielę 31 sierpnia zespół Meblorza Swarzędz. Spotkanie po dość wyrównanym jego przebiegu zakończyło się zwycięstwem piłkarzy z Żydowa, którzy pokonali swojego rywala w stosunku 2:0. Podopieczni Bogdana Kozłowskiego, prowadzenie 1:0 w niedzielnym meczy objęli już w 2 minucie. Bramkarza gości po asyście Eryka Karpińskiego pokonał z 13. tego metra Marcin Szykowny. Goście do remisu mogli doprowadzić w 20 minucie. Do pustej bramki żydowian skierował piłkę jeden z zawodników z Swarzędza, jednakże w ostatniej chwili z linii bramkowej ratując swoją drużynę od utraty gola futbolówkę wybił Marcin Wiśniewski. W pierwszej połowie więcej bramek już nie zdobyto i ta część meczu zakończyła się prowadzeniem zespołu z Żydowa 1:0. Po zmianie stron żydowianie od początku drugiej połowy kontrolowali poczynania swojego rywala na boisku. Taka taktyka przyniosła efekt w 76 minucie, kiedy to drużyna Fary Pelikan zdobyła drugiego gola. Po faulu na Eryku Karpińskim, sędzia prowadzący mecz podyktował rzut wolny na korzyść żydowian. Pewnym egzekutorem rzutu wolnego z 20. metra okazała się w zespole gospodarzy Marcin Szykowny, po którego uderzeniu piłka znalazła się w siatce bramki Swarzędza. Więcej goli przybyli kibice na to spotkanie w wykonaniu obu drużyn już nie zobaczyli. I mecz zakończył się zwycięstwem Fary Pelikan Żydowo w stosunku 2:0.

Skład Fary Pelikan Żydowo: Dariusz Giszczyński, Bartosz Gładki, Łukasz Nowicki, Maciej Nowicki (78’Przemysław Gronek), Michał Kasprzyk, Marcin Szykowny, Mariusz Wisniewski (60’ Bartosz Wejerowski), Bartosz Kaczmarek, Dawid Małecki, Eryk Karpiński, Dawid Różewski (80’Grzegorz Malak)

Następne spotkanie Fara Pelikan Żydowo rozegra również na własnym trenie podejmując o godzinie 11.0 w niedzielę 7 września zespół Lotnika 1997 Poznań.

Wyniki 1 kolejki - 30-31 sierpnia
Wełnianka Kiszkowo        -     Poznań FC     11 listopada, 14:00
w pierwotnym terminie (31 sierpnia, 14:00) przełożony z powodu dożynek
Stella II Luboń                  3-5     Avia Kamionki
Lotnik-1997 Poznań        6-1     GKS Gułtowy
KSGB Manieczki              1-2     Phytopharm Klęka
Kłos II Zaniemyśl            3-6     Antares Zalasewo