Fara Pelikan Żydowo pokonuje u siebie Lotnika 1997 Poznań

2014-04-13

Podobnie jak piłkarze Wełniaki Kiszkowo, mają za sobą tej wiosny trzecie spotkanie w rozgrywkach poznańskiej klasy B zawodnicy Fary Pelikan Żydowo. W niedzielę 12 kwietnia w trzecie kolejce rundy rewanżowej sezonu 2013/2014 podopiecznym Bogdana Kozłowskiego, o kolejne punkty ligowe przyszło rywalizować z zespołem Lotnika 1997 Poznań i to przed własną publicznością. Z rywalizacji tej chociaż łatwo nie było zwycięsko wyszli piłkarze z Żydowa, którzy pokonali swojego rywala w stosunku 3:2,

Żydowianie prowadzenie 1:0 w niedzielnym  meczu objęli dopiero w 25 minucie. Bramkę dla Fary Pelikan zdobył powracający do sił po wyleczonej kontuzji Mateusz Trzaskwaka, pokonując golkipera gości po indywidualnej akcji i strzale z 22 metra.  W 38 minucie zespół z Żydowa po zdobyciu drugiej bramki prowadzili już z poznaniakami 2:0. Ponownie gola dla Fary Pelikan zdobył Mateusz Trzaskawka, po składnej akcji całej drużyny i asyście Karola Steina. Mimo że zespół z Żydowa do końca pierwszej połowy miał jeszcze kilka dogodnych sytuacji do podwyższenia prowadzenia. To jednak ta część spotkania zakończyła się  wynikiem 2:0 dla Fary Pelikan Żydowo.

Po zmianie stron w 48 minucie goście z Poznania zdobyli gola kontaktowego zmniejszającego prowadzenie Żydowa do 2:1.W 65 minucie w meczu był już remis 2:2. W tym momencie kibice przybyli na to spotkanie zastanawiali się czy takim też rezultatem zakończy się ta potyczka piłkarska pomiędzy Farą Pelikan Żydowo a Lotnikiem 1997 Poznań. Do takiego jednak scenariusza nie doszło, gdyż w 68 minucie żydowianie zdobyli trzecią bramkę na wagę zwycięstwa i trzech punktów. Bramkarza z Poznania pokonał Przemysław Różański, który okazał się pewnym egzekutorem podyktowanego rzutu karnego po wcześniejszym faulu na Dawidzie Małeckim. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Fary Pelikan Żydowo w stosunku 3:2.

Skład Fary Pelikan Żydowo: Dariusz Giszcyński, Bartosz Kaczmarek, Dawid Sowiński, (35’ Sławomir Stefaniak), Przemysław Różański, Krystian Małecki, Marcin Szykowny(82’ Bartosz Wejerowski), Karol Stein, Maciej Nowicki, Dawid Małecki, Przemysław Gronek (40’ Piotr Trzaskawka), Mateusz Trzaskawka (90’ Bartosz Gładki)

Kolejne spotkanie Fara Pelikan Żydowo, rozegra dopiero 27 kwietna na wyjeździe gdzie będzie miała za przeciwnika zespół KS Gminy Brodnica Manieczki.