Fara Pelikan Żydowo przegrywa mecz z KS Łopuchowo

2021-05-16

W niedzielę 16 maja zespół Fary Pelikan Żydowo, w ramach 17 kolejki ligowej wielkopolskiej klasy B PROTON grupy 4 podejmowany był w Łopuchowie przez zespól miejscowego Klubu Sportowego.

Mimo że żydowianie prowadzili do przerwy z drugą siła tabeli po pierwszej połowie to ostatecznie ulegli w meczu wyjazdowym swojemu rywalowi 2:1.
Sobotni mecz w Łopuchowie rozpoczął się od ataków gospodarzy, którzy kilka razy zagrozili bramce Fary Pelikan Żydowo obijając dwa razy poprzeczkę. Po 15 min to podopieczni Adama Pawlaka rozkręcili się i zagrozili bramce gospodarzy. Po podaniu Karola Kowalskiego bramkę na 1:0 dla żydowian zdobył  Łukasz Sieczkarek. Po tej bramce mecz się wyrównał i każda z ekip miała swoje szanse na zdobycie kolejnych. Do przerwy jednak wynik nie uległ zmianie i Fara Pelikan Żydowo schodził na przerwę z  jednobramkowym prowadzeniem. Niestety na drugą połowę żydowianie chyba nie wyszliśmy z szatni, bo pierwsza akcja i wyrównanie gospodarzy 1:1. Dobrze spisującego się tego dnia Dawida Gąciarz golkipera z Żydowa z bliska pokonał Adam Rybarczyk. W kolejnych minutach mecz bardzo się wyrównał ale to gospodarze po jednej z akcji zdobyli zwycięską bramkę w 84 minucie. Gola na wagę trzech punktów na swoim koncie w ekipie gospodarzy zapisał Bartosz Rosin. O mimo  kilku prób w zdobyciu gola dającego remis w całym spotkaniu wynik nie uleg zmianie i KS Łopuchowo wygrał tą potyczkę piłkarską 2:1.

Kolejny mecz Fara Pelikan Żydowo, rozegra w sobotę 22 maja na własnym trenie podejmując o godzinie 17.00 zespół Patriota Mieścisko.

Skład Fary Pelikan Żydowo: Dawid Gąciarz, Denis Raczak (46' Marcin Piechocki), Mateusz Sypniewski, Bartosz Kaczmarek, Łukasz Sieczkarek, Norbert Jędrzejczak (85' Dawid Szejna), Marcin Maciejewski (87' Mateusz Zakrzewski), Nazar Tsepko, Karol Kowalski, Dominik Kierzek, Dawid Kierzek (85' Maciej Soppa)