Fara Pelikan Żydowo przegrywa w Gruszczynie z Meblorzem Swarzędz

2014-04-07

Na mecz drugiej kolejki rundy rewanżowej sezonu 2013/2014 poznańskiej klasy B grupy 1, drużyna Fary Pelikan Żydowo udała się w niedzielę 5 kwietnia gdzie na płycie boiska w Gruszczynie była podejmowana przez zespół Meblorza Swarzędz. Spotkanie po dość wyrównanym przebiegu zakończyło się niestety porażką zespołu z Żydowa w stosunku 1:3.

Gospodarze prowadzenie 1:0 w pierwszej połowie, w której mieli  przewagę nad zespołem z Żydowa objęli już w 2 minucie meczu. Piłkę z egzekwowanego rzutu rożnego po bezpośrednim uderzeniu w bramce gości po błędzie golkipera z Żydowa oraz linii obronnej umieścił jeden z piłkarzy Meblorza Swarzędz. W 15 minucie gospodarze prowadzili już 2:0 po kolejnej zdobytej bramce po zespołowej akcji całego zespołu. Żydowianie w 30 minucie mogli zmniejszyć prowadzenie Meblorza Swarzędz do jednej bramki. Wybornej jednak sytuacji do zdobycia gola kontaktowego nie potrafił wykorzystać Bartosz Kaczmarek, który po dograniu piłki na 16-ty w polu karnym gospodarzy przez Dawida Małeckiego zamiast skierować ją do bramki swojego rywala posłał ją obok. A że więcej bramek obie drużyny w pierwszej połowie już nie zdobyły więc pierwsze czterdzieści pięć minut zakończyło się prowadzeniem zespołu Meblarza Swarzędz w stosunku 2:0.

Po zmianie stron inicjatywę przejęła drużyna z Żydowa, która za wszelką cenę chciała zmienić niekorzystny wynik. Udało się to drużynie prowadzonej przez Bogdana Kozłowskiego w 68 minucie. Po podaniu Karola Steina bramkarza gospodarzy posyłając mu piłkę za przysłowiowy ,,kołnierz” pokonał z 14 metra Dawid Kobielski. W tym momencie drużyna z Meblorza Swarzędz prowadziła tylko 2:1. Po tej bramce żydowianie  mięli jeszcze kilka sytuacji do zdobycia gola wyrównującego stan meczu. Na uwagę zasługuje strzał Dawida Kobielskiego z 9-go metra z 77 minuty, po którym piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców gospodarzy ratując swój zespół od utraty drugiej bramki.
Jednakże ostatnie słowo w niedzielnym meczu należało do Meblorza Swarzędz, który w 90 minucie zdobył trzecią bramkę ustalając tym samym końcowy wynik meczu na 3:1.

Skład Fary Pelikan Żydowo: Dariusz Giszczyński, Bartosz Kaczmarek Marcin Wiśniewski, Przemysław Różański, Dawid Sowiński, Maciej Nowicki, Marcin Szykowny (70; Bartosz Wejerowski), Karol  Stein, Krystian Małecki (46’ Dawid Kobielski), Dawid Małecki, Sławomir Stefaniak (46’ Michał Kasprzyk)

Kolejne spotkanie mistrzowskie drużyna Fary Pelikan Żydowo rozegra w niedzielę 13 kwietnia podejmując u siebie Lotnika 1997 Poznań.

Wyniki 13 kolejki - 5-6 kwietnia
Avia Kamionki                 1-2     Kłos II Zaniemyśl
KSGB Manieczki             1-2     Jurand Koziegłowy