Fara Pelikan Żydowo przegrywa w Kórniku z AVIĄ Kamionki

2014-06-01

Nie udało się drużynie Fary Pelikan Żydowo, w ósmej kolejce rundy rewanżowej w rozgrywkach poznańskiej klasy B grupy 1 zainkasować kompletu trzech punktów. Podopieczni Bogdana Kozłowskiego, w niedzielę 1 czerwca ulegli w meczu wyjazdowym, do którego doszło w Kórniku drużynie AVIA Kamionki w stosunku 2:1.

Żydowianie mimo przewagi jaką wypracowali sobie od początku niedzielnego spotkania w Kórniku nad zespołem z Kamionek, nie potrafili jednak udokumentować jej w pierwszej połowie zdobyciem bramki w przeciwieństwie do gospodarzy meczu, którzy prowadzenie 1:0 objęli już w 4 minucie i nie oddali go do przerwy. Po straconej bramce Fara Pelikan Żydowo, dążyła do zmiany niekorzystnego wyniku. W 20 minucie przed szansą w doprowadzeniu do remisu oraz pokonania bramkarza gospodarzy zmarnował w zespole z Żydowam- Mateusz Trzaskawka, który posłał piłkę uderzoną z głowy z 5-tego metra nad bramką zespołu z Kamionek. W 40 minucie gola dla żydowian mógł zdobyć Dawid Małecki, jednakże spudłował on do pustej bramki z 11-tego metra. Po zmianie stron gospodarze zaraz na początku w 60 minucie podwyższyli swoje prowadzenie do 2:0 po błędzie obrońcy żydowian Bartosza Kaczmarka. Podopieczni Bogdana Kozłowskiego, podobnie jak to było w pierwszej części meczu starali się gonić niekorzystny dla nich wynik, stwarzając sobie kolejne sytuacje do zdobycia gola kontaktowego. W 65 minucie bramkarza gospodarzy strzałem z 30 metra  z egzekwowanego rzutu wolnego w zespole z Żydowa, próbował zaskoczyć Dawid Sowiński. Golkiper z Kamionek, w tej sytuacji zachował się bardzo dobrze broniąc strzał obrońcy z Żydowa. To co nie udało się Sowińskiemu wcześniej udało się w 75 minucie. Po kolejnym egzekwowanym rzucie wolnym tym razem z 27-go metra obrońca z Żydowa  już się nie pomylił i płaskim uderzeniem po ziemi umieścił piłkę tuż przy słupku w bramce zespołu z Komornik. W tym momencie żydowianie przegrywali 1:2 i wszystko wskazywało że kolejne zdobyte bramki przez piłkarzy Fary Pelikan to tylko kwestia czasu. Do takiego scenariusza jednak nie doszło mimo kilku dogodnych sytuacji do doprowadzenia chociaż do remisu spotkanie zakończyło się niestety porażką fary Pelikan Żydowo w stosunku 1:2.

Skład Fary Pelikan Żydowo: Dariusz Giszczyński, Przemysław Różański, Dawid Sowiński, Michał Kasprzyk (65’ Mariusz Hewner), Bartosz Kaczmarek (80’ Przemysław Gronek), Marcin Szykowny, Karol Stein, Maciej Nowicki, Dawid Małecki (70’ Marcin Wiśniewski), Krystian Małecki (46’Dawid Kobielski) , Mateusz Trzaskawka

Kolejne spotkanie far Pelikan Żydowo, rozegra ponownie na wyjeździe dopiero 8 czerwca  mając za przeciwnika zespół Clescevi Kleszczewo