Fara Pelikan Żydowo przegrywa w pierwszym sparingu z Wełnianką Kiszkowo

2014-07-27

Zespoły z powiatu gnieźnieńskiego przygotowujące się do nowego sezonu piłkarskiego 2014/2015, oprócz samych zajęć treningowych rozgrywają również mecze kontrolne.

Tak jest u dwóch przedstawicieli poznańskiej klasy B grupy 1. – Fary Pelikan Żydowo oraz Wełnianki Kiszkowo, które w niedzielę 27 lipca spotkały się w Żydowie ażeby zmierzyć się pomiędzy sobą w takim meczu kontrolnym. Spotkanie zakończyło się porażką Fary Pelikan Żydowo, dla której było to pierwsze spotkanie kontrolne tego lata w stosunku 0:4. Kiszkowianie prowadzenie 1:0 w meczu objęli w 6 minucie. Zagraną piłkę z prawej strony boiska przez Roberta Babrakowskiego, wykorzystał Maciej Zabierek pokonując golkipea z Żydowa strzałem z 14-go metra. W 30 minucie zespół Wełnianki Kiszkowo prowadził w meczu z Farą Pelikan Żydowo już 2:0. Na listę strzelców w drużynie z Kiszkowa wpisał się zawodnik Testowany 1 pokonując bramkarza gospodarzy po zagraniu piłki na 14-ty metr przez Dawida Jeżewskiego. Sześć minut później po stracie drugiego gola Żydowianie, powinni zdobyć bramkę kontaktową po podyktowanym rzucie karnym po faulu na Mateuszu Trzaskawce. Tak się jednak nie stało gdyż jedenastki na bramkę nie potrafił zamienić w zespole Fary Pelikan – Alan Piechowiak. W 39 minucie meczu kiszkowiane mogli z żydowianami prowadzić różnicą trzech już bramek. Na bramkę gospodarzy strzelał z bliskiej odległości Sławomir Kasprzak, lecz piłka zamiast wpaść do bramki odbiła się od jej poprzeczki i wyszła w plac gry.  Prowadzeniem 2:0 dla Wełniaki Kiszkowo zakończyła się pierwsza połowa niedzielnego meczu kontrolnego.

Po zmianie stron w niedzielnym spotkaniu kontrolnym zostały zdobyte jeszcze dwie bramki, które na swoim koncie zapisali piłkarze z Wełniaki Kiszkowo. Najpierw w 53 minucie na 3:0 w zespole kiszkowskim prowadzenie swojej drużyny podwyższył zawodnik Testowany 1 pokonując golkipera z Żydowa strzałem z 6-tego metra po podaniu piłki od Dawida Jeżewskiego. W 75 minucie padł czwarty gol dla kiszkowian, który zdobył po podaniu Sławomira Kasprzaka z 16-tego metra Mateusz Krawczyk. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Wełnianki Kiszkowo w stosunku 4:0.

Skład Wełnianki Kiszkowo: Przemysław Babrakowski, Kamil Kupidura, Arnold Sądej, Robert Babrakowski, Mateusz Krawczyk, Dawid Jeżewski, Marcin Zamiara, Sławomir Kasprzak, Maciej Zabierek, Łukasz Jałoszyński, Szymon Burgiel – na zmiany wchodzili Łukasz Górny, Piotr Talarczyk oraz Testowani 1,2,3

Następny mecz kontrolny Wełniaka Kiszkowo, rozegra w niedzielę 3 sierpnia w Mieścisku.