Fara Pelikan Żydowo przegrywa z Kamionkami!

2016-04-25

Tylko zespół Fary Pelikan Żydowo w czwartej kolejce rundy rewanżowej a 15 rozgrywek poznańskiej klasy B grupy 1. trwającego sezonu 2015/2016 walczył jako jedyny przedstawiciel powiatu gnieźnieńskiego o ligowe punkty. Drugi z naszych reprezentantów występujących w tej samej klasie piłkarskiej Wełnianka Kiszkowo zaliczyła w serii przymusową pauzę.

Podopieczni Bogdana Kozłowskiego, w niedzielę 24 kwietnia udali się do Kamionek gdzie o punkty walczyli z miejscową ekipą drugiej AVI. Przypomnijmy iż w pierwszym meczu pomiędzy obiema drużynami, do którego doszło jesienią 2015 roku w Żydowie, górą okazali się piłkarze Fary Pelikan ogrywając swojego niedzielnego rywala po dość zaciętym meczu 3:2. W rewanżu jednak górą okazali się piłkarze z Kamionek, wygrywając spotkanie 2:0 tym samym rewanżując się żydowianą za porażkę doznaną jesienią na ich terenie. Autsajder ligowej tabeli prowadzenie w meczu objął jedną bramką w 35 minucie mimo że wcześniej to żydowanie mogli zdobyć bramkę. W 15 minucie doskonałej sytuacji do zdobycia gola w szeregach zespołu z Żydowa, zmarnował Bartosz Wejerowski posyłając piłkę z 5 metra wprost w poprzeczkę bramki niedzielnego rywala. Gospodarze prowadzenie nad żydowianami utrzymali do końca pierwszej połowy i ta część meczu zakończyła się prowadzeniem Kamionek w stosunku 1:0. Drugi gol na wagę zwycięstwa oraz trzech punktów gospodarze zdobyli już w drugiej części niedzielnego meczu w 60 minucie. Mimo że żydowainie, w drugiej połowie mieli kilka sytuacji strzeleckich do zmiany niekorzystnego dla siebie wyniku meczu. To jednak zespół z Kamionek dowiózł dwubramkową przewagę do końca spotkania. I mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy w stosunku 2:0.

Skład Fary Pelikan Żydowo: Łukasz Hoffmann, Przemysław Różański, Sławomir Stefaniak, Krystian Małecki, Bartosz Wejerowski, Bartosz Kaczmarek, Maciej Nowicki (60’ Dariusz Florek), Eryk Karpiński, Dawid Małecki, Przemysław Gronek, Hubert Kujawa

Następny mecz Fara Pelikan Żydowo, rozegra dopiero 8 maja kiedy to w meczu wyjazdowym o godzinie 11.00 zmierzy się z ekipą KS Szczytniki. Drugi nasz  reprezentant z powiatu gnieźnieńskiego Wełnianka Kiszkowo , również tego samego dnia o godzinie 14.00 zagra u siebie z zespołem Mablorza Swarzędz.

Wyniki 15 kolejki - 23-24 kwietnia

Pauza: Wełnianka Kiszkowo.

Avia II Kamionki            2-0    Fara Pelikan Żydowo

Poznań FC                    2-1    Antares Zalasewo

Kłos II Zaniemyśl           4-1    GKS Gułtowy

KSGB Manieczki           1-1    Warta II Śrem

Meblorz Swarzędz         7-3    KS Szczytniki