Fara Pelikan Żydowo przegrywa z Lotnikiem-1997

2016-10-02

Bez zdobyczy punktowej powrócili w sobotę 1 października z Poznania piłkarze Fary Pelikan Żydowo, walczący o punkty w rozgrywkach poznańskiej klasy B grupy 1.

Podopieczni Bogdana Kozłowskiego, za przeciwnika mieli poznański zespół Lotnika – 1997. Spotkanie dla żydowian zakończyło się ich porażką w stosunku 0:2 a wynik końcowy meczu został ustalony po upływie pierwszych czterdziestu pięciu minut. Gospodarze na prowadzenie 1:0 wyszli w 25 minucie po podyktowanym rzucie karnym na ich korzyść gdyż Dawid Łucki w polu karnym żydowian faulował jednego z zawodników gospodarzy. Druga bramka dla Lotnika -1997 została zdobyta praktycznie przed zejściem obu drużyn do szatni bo w 45 minucie. W drugiej połowie mimo przewagi drużyny z Żydowa, która dążyła do zdobycia bramek wyrównujących stan meczu. Najlepszą z takich okazji do zdobycia choćby gola honorowego w tej części gry zmarnował w ekipie gości Dawid Maćkowiak, który po dograniu piłki w pole karne gospodarzy przez Michała Kasprzaka posłał  futbolówkę uderzając ją głową z 7. metra obok słupka bramki gospodarzy. A że obu drużynom nie udało się zdobyć więcej goli w drugiej połowie to spotkanie zakończyło się porażka Fary Pelikan Żydowo w stosunku 0:2.

Skład fary Pelikan Żydowo: Alan Piechowiak, Dawid Łucki (46’ Dawid Maćkowiak), Sławomir Stefaniak, Krystian Małecki, Przemysław Różański (80’ Przemysław Gronek), Michał Kasprzak, Maciej Nowicki, Dawid Małecki, Dawid Różewski (Patryk Majorczyk), Karol Niemczewski (46’ Arkadiusz Wiśniewski), Bartosz Kaczmarek

Kolejne swoje spotkanie mistrzowskie zespół fary Pelikan Żydowo, rozegra na własnym obiekcie sportowym w dniu 8 października podejmując o godzinie 16.00 drużynę KS 1999Łopuchowo.