Fara Pelikan Żydowo remisuje w derbach z KS Fałkowo

2019-09-01

Remisem 1:1 a co za tym idzie podziałem punktów w ligowej tabeli zakończyło się spotkanie w ramach drugiej kolejki ligowej wielkopolskiej klasy B grupy 1, w którym to Fara Pelikan Żydowo w sobotę 31 sierpnia podejmowała beniaminka tych rozgrywek KS Fałkowo.

Wynik sobotniego meczu, który był rozgrywany w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego pomiędzy miejscową Farą Pelikan Żydowo a KS Fałkowo został ustalony w pierwszych czterdziestu pięciu minutach. Jako pierwsi prowadzenie w spotkaniu 1:0 objęli gospodarze. Bramkę dla żydowian w 11 minucie zdobył Łukasz Sieczkarek. Goście z Fałkowa celnym trafieniem do bramki swojego przeciwnika odpowiedzieli dopiero w 45+2 minucie. Tuż przed zejściem do szatni obu drużyn stan meczu na 1:1 wyrównał pokonując bramkarza żydowian Alana Piechowiaka celnym trafieniem piłki do jego bramki w ekipie przyjezdnych Maurycy Szumiński. Po zmianie stron oba zespoły dążyły do rozstrzygnięcia sobotniego spotkania na swoją korzyść. Tak jednak się nie stało i mecz zakończył się wynikiem 1:1 a co za tym idzie oba zespoły podzieliły się punktami w ligowej tabeli.

Teraz przed zespołami z naszego powiatu kolejne mecze mistrzowskie. Fara Pelikan Żydowo, w sobotę 7 września uda się do Lubonia gdzie o godzinie 16,30 podejmowana będzie przez zespół rezerw Stelli. Z kolei KS Fałkowo, w najbliższy weekend w ramach kolejnych derbów powiatu gnieźnieńskiego podejmować będzie zespół Wełnianki Kiszkowo.

Skład Fary Pelikan Żydowo: Alan Piechowiak, Arkadiusz Zych (85' Hubert Krawczyk), Karol Stein (80' Dawid Gierałka), Maciej Soppa (60' Kamil Gierałka), Łukasz Sieczkarek, Marek Sanok, Dawid Rożewski (70' Mateusz Sypniewski), Maciej Nowicki, Sławomir Stefaniak (72' Adam Macioszek), Marcin Wiśniewski, Wojciech Żabierek

Skład KS Fałkowo: Piotr Włodarczak (55' Dariusz Borowiak), Dawid Hamera (80' Dominik Grzesiak), Filip Sadowczyk, Patryk Cegielski, Dawid Karpiński (60' Grzegorz Karasiewicz), Bartosz Kellner, Mikołaj Marut (46' Piotr Król), Łukasz Podlewski, Hubert Rogowski (89'), Maurycy Szumiński (65' Kamil Balicki), Daniel Wlaszczyk