Fara Pelikan Żydowo remisuje w Zalasewie

2013-10-27

W Zalasewie w niedzielę 27 października, doszło do spotkania mistrzowskiego w ramach rozgrywek poznańskiej klasy B grupy 1. Tego dnia miejscowa drużyna Antaresu w ramach dziesiątej kolejki ligowej podejmowała u siebie zespół Fary Pelikan Żydowo. Spotkanie po dość zaciętym przebiegu zakończyło się remisem 2:2 a co za tym idzie podziałem punktów ligowych w tabeli przez obie drużyny.

Niedzielny mecz dla podopiecznych Bogdana Kozłowskiego rozpoczął się dość niekorzystnie, gdyż żydowianie przegrywali z gospodarzami po 35-ciu minutach dwoma bramkami. Najpierw w 25 minucie zespół z Zalasewa na  prowadzenie 1:0 wyprowadził Artur Putz a w 35 minucie na 2:0 prowadzenie swojej drużyny podwyższył Mateusz Kubicki. Pelikan dopiero w 40 minucie meczu zdobyli bramkę kontaktową zmniejszającą prowadzenie gospodarzy do 2:1. Autorem bramki dla Fary Pelikan okazał się Mateusz Trzaskawaka, pokonując bramkarza gospodarzy strzałem z głowy z 7-mego metra po wcześniejszym dograniu piłki w pole karne Zalasewa przez Macieja Nowickiego. O remisie w niedzielnym meczu i podziale punktów w ligowej tabeli przez zespół Fary Pelikan Żydowo zadecydowało drugie czterdzieści pięć minut. W 60 minucie meczu żydowianie zdobyli gola na wagę remisu 2:2 w całym meczu. Bramkarza gospodarzy pokonał Marcin Szykowny po strzale z 11-tego metra po dogranej wcześniej piłce przeze Dawida Małeckiego. Ostatecznie spotkanie w Zalasewie pomiędzy miejscowym Antaresem a Farą Pelikan Żydowo zakończył się remisem 2:2.

Następne spotkanie Fara Pelikan Żydowo, rozegra w niedzielę 3 listopada. Tego dnia w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego na własnym trenie o godzinie 13.00 podejmować będzie zespół Wełnianki Kiszkowo.

Skład Fary Pelikan Żydowo: Dariusz Giszczyński, Michał Kasprzak, Bartosz Kaczmarek, Marcin Wiśniewski, Dawid Małecki, Marcin Szykowny, Maciej Nowicki, Bartosz Wejerowski, Przemysław Gronek, Eryk Karpiński, Sławomir Stefaniak, Krystian Małecki, Mateusz Trzaskawka.

Wyniki 10 kolejki - 26-27 października
Avia Kamionki                0-3     Clescevia Kleszczewo
Antares Zalasewo        2-2     Fara Pelikan Żydowo
Wełnianka Kiszkowo     3-0     GKS Gułtowy
Phytopharm Klęka          1-2     Jurand Koziegłowy
Meblorz Swarzędz        3-0     Kłos II Zaniemyśl
Lotnik-1997 Poznań       1-5     KSGB Manieczki