Fara Pelikan Żydowo remisuje z Łopuchowem!

2016-10-09

Podziałem punktów w ligowej tabeli a co za tym idzie remisem zakończyło się kolejne spotkanie z udziałem drużyny Fary Pelikan Żydowo, która o punkty walczy w nowym sezonie 2016/2017 w poznańskiej klasie B grupie 1.

W sobotę 8 października w ramach już VIII kolejki ligowej podopieczni Bogdana Kozłowskego, podejmowali w Żydowie na własnym terenie zespół Klubu Sportowego 1999 z Łopuchowa. Spotkanie po dość zaciętym jego przebiegu a co za tym idzie jednym z najlepszych meczów w wykonaniu piłkarzy Fary Pelikan Żydowo, w trwającym sezonie 2016/2017 zakończyło się dla miejscowych remisem 2:2 i podziałem punktów w ligowej tabeli z swoim rywalem. Wynik sobotniej potyczki piłkarskiej pomiędzy miejscową Farą Pelikan Żydowo a KS 1999 Łopuchowo a co za tym idzie wszystkie cztery bramki zostały zdobyte w drugiej części spotkania gdyż pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym. Pierwsi na prowadzenie 1:0 wyszli zaraz po wznowieniu gry w drugiej połowie meczu w 55 minucie goście z Łopuchowa. W 70 minucie w spotkaniu był już remis 1:1 za sprawą gola zdobytego przez żydowian. Dawid Łucki wprowadzony do gry w 60 minucie za kontuzjowanego Bartosza Kaczmarka, dograł piłkę do niepilnowanego w polu karnym gości Przemysławowi Różańskiemu, a ten strzałem z 9. metra ulokował futbolówkę w górnym rogu bramki golkipera z Łopuchowa.  Kolejny gol dla żydowian, którym objęli oni prowadzenie 2:1 nad swoim rywalem został zdobyty w 88 minucie. W roli głównej wystąpił Dawid Łucki, który był faulowany w polu karnym gości przez jednego z piłkarzy z Łopuchowa. Sam poszkodowany był egzekutorem rzutu karnego, który został podyktowany przez sędziego prowadzącego to spotkanie na korzyść żydowian a który Łucki zresztą zamienił na gola. I kiedy wydawało się że takim wynikiem zakończy się sobotnie spotkanie pomiędzy Żydowem a Łopuchowem. Goście w doliczonym czasie gry po przypadkowej ręce w własnym polu karnym Karola Niemczewskiego, zdobyli bramkę z podyktowanego rzutu karnego, którą doprowadzili do stanu 2:2. A że po tym golu sędzia prowadzący to spotkanie zakończył je więc sobotnia potyczka piłkarska pomiędzy Farą Pelikan Żydowo a KS 1999 Łopuchowo, zakończyła się remisem i podziałem punktów w ligowej tabeli.

Skład Fary Pelikan Żydowo: Alan Piechowiak, Karol Niemczewski, Sławomir Stefaniak, Dawid Małecki, Bartosz Wejerowski Dawid Sowiński (70’ Arkadiusz Wiśniewski), Michał Kasprzak, Przemysław Różański (90’ Patryk Majorczyk), Bartosz Kaczmarek (60’ Dawid Łucki), Dawid Różewski (90’ Przemysław Gronek).

Kolejny mecz zespół Fary Pelikan Żydowo, rozegra już w najbliższą sobotę 15 października na wyjeździe gdzie o godzinie 12.00 podejmowany będzie w Swarzędzu przez zespół miejscowego Meblorza.