Fara Pelikan Żydowo tym razem wygrywa z Owieczkami

2014-03-16

W niedzielę 16 marca, drużyna Fary Pelikan Żydowo na boisku w Owieczkach, rozegrała w ramach przygotowań do rundy wiosennej poznańskiej B klasy grupy 1 sezonu 2013/2014, spotkanie rewanżowe z zespołem Drewno Kominkowe WKS Owieczki.

Po ubiegło tygodniowym remisie w Żydowie, tym razem podopieczni Bogdana Kozłowskiego, pokonali swojego rywala na własnym trenie, wygrywając mecz toczący w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych przy ciągle padającym deszczu w stosunku 1:0.

Żydowiane na prowadzenie z zespołem występującym w Amatorskiej Gminnej Lidze Piłki Nożnej Pobiedziska, której zresztą drużyna z Owieczek jest liderem po rundzie jesiennej wyszli na prowadzenie 1:0 w 30 minucie. Po egzekwowanym rzucie rożnym przez Piotra Trzaskawkę w zamieszaniu pod bramką gospodarzy golkpera z Owieczek pokonał po przytomnym zachowaniu z 7 metrów Przemysław Gronek. Jak się później okazało była to jedyna bramka zdobyta w całym meczu. Wprawdzie jeszcze w pierwszej połowie prowadzenie dla Żydowa mógł podwyższyć Dawid Małeci, jednakże w 35 minucie spudłował będą  sam na sam z golkiperem gospodarzy posyłając piłkę obok bramki. W drugiej części meczu natomiast najdogodniejsze sytuacje od zdobycia kolejnego gola w zespole gości zaprzepaścili miedzy innymi. W 60 minucie Przemysław Różański, który po minięciu bramkarz gosopdarzy posłał piłkę z 14 metra obok bramki oraz w 70 minucie Dawid Małecki, któremu piłkę z pod nóg wybił w polu karnym gospodarzy jeden z obrońców Owieczek.

Reasumując poczynania piłkarzy Fary Pelikan Żydowo w obu meczach rozegranych z zespołem z Owieczek. To na plus można w obu konfrontacjach  piłkarskich można zaliczyć to że drużyna prowadzona przez Bogdana Kozłowskiego zaprezentowała bardzo dobry futbol oraz wyszkolenie piłkarskie co z pewnością zaprocentuje w rundzie rewanżowej. Z kolei na minus w obu spotkaniach kontrolnych można zapisać to że żydowianie stracili w nich aż trzech podstawowych zawodników. Dość poważne kontuzje jak poinformował nas szkoleniowiec żydownian za sprawą jednego z zawodników z Owieczek (Woźniaka – noszący krzywkę boiskową ,,Frankenstein”) odnieśli między innymi w pierwszy meczu brutalne sfaulowany i wyeliminowany z gry Mateusz Trzaskawka. Z kolei w drugim spotkaniu ten sam zawodnik wyeliminował gry aż dwóch graczy Macieja Nowickiego i Marcina Szykownego. Trochę szkoda że niektórzy zawodnicy do meczy kontrolnych bo nie są to przecież spotkanie mistrzowskie podchodzą zbyt ambicjonalnie pragną udowodnić swoją wyższość na boisku nad rywalem.

Kolejnym rywalem Fary Pelikan Żydowo, w czwartym meczu kontrolnym będzie w niedzielę 23 marca w Czerniejewie tamtejsza drużyna Czarnych.

Skład Fary Pelikan Żydowo: Dariusz Giszcyński, Bartosz Kaczmarek, Łukasz Nowicki, Przemysław Różański, Marcin Wiśniewski, Maciej Nowicki, Karol Stein, Krystian Małecki, Dawid Małecki, Przemysław Gronek, Piotr Trzaskawka.