Fara Pelikan Żydowo wygrywa a Wełnianka Kiszkowo przegrywa

2016-09-04

W sobotę 3 września rozegrane zostały trzy spotkania mistrzowskie z II kolejki ligowej w ramach poznańskiej klasy B grupy 1 nowego sezonu 2016/2017.

W dwóch z nich o kolejne punkty w rundzie sezonu zasadniczego walczyły dwa z czterech zespołów z powiatu gnieźnieńskiego Fara Pelikan Żydowo i Wełnianka Kiszkowo. W zakończonych spotkaniach z udziałem naszych przedstawicieli w tej klasie rozgrywkowej odnotowano zwycięstwo oraz porażkę.

KS 1999 Łopuchowo – Wełnianka Kiszkowo 5:1 (3:0)

Porażkę na swoim koncie w drugiej kolejce ligowej poznańskiej klasy B grupy 1 zanotowali piłkarze Wełnianki Kiszkowo, którzy w sobotnie popołudnie podejmowani byli w meczu wyjazdowym przez zespół KS 1999 Łopuchowo. Spotkanie zakończyło się wygrana gospodarzy w stosunku 5:1, którzy po pierwszej połowie prowadzili zdecydowanie z drużyną z Kiszkowa w stosunku 3:0. Gospodarze prowadzenie 1:0 objęli już w 12 minucie, w 22 minucie było już 2:0 dla łopuchowian po zdobytym drugim golu. Wynik końcowy pierwszej połowy dla drużyny z Łopuchowa po zdobyciu kolejnej bramki po, której prowadzili 3:0 z Wełnianką Kiszkowo został ustalony w 30 minucie meczu. Po zmianie stron gospodarze na początku drugiej połowy podwyższyli swoje prowadzenie 4:0 w 55 minucie zdobywając czwartego gol. Pięć minut później kiszkowianom udało się zdobyć bramkę kontaktową, którą to zmniejszyli prowadzenie swojego rywala do 4:1. Gola w 60 minucie zapisał na swoim koncie Sławomir Kasprzak, pakując piłkę do bramki gospodarzy z najbliższej odległości po zagraniu futbolówki przez Marcina Zamiara. Ostatnie słowo w sobotniej potyczce piłkarskiej należało jednak do gospodarzy, którzy w 75 minucie zdobywając piątego gola ustalili końcowy wynik tej potyczki piłkarskiej na 5:1 dla drużyny z Łopuchowa. Tak wysoka porażka Wełnianki Koszkowo, z pewnością boli zawywszy na fakt iż trener tej drużyny Piotr Wojnowski, nie mógł skorzystać w sobotnim meczu z usług trzech podstawowych swoich piłkarzy Łukasza Kołodziejskiego, Mateusza Krawczyka i Macieja Zabierka, których zatrzymały w domu sprawy rodzinne.

Skład Wełnianki Kiszkowo: Karol Zdanowski, Piotr Borewicz, Błażej Robakowski, Bartłomiej Szmydke, Kamil Kupidura (75’ Filip Wajszczak), Marek Raith (65’ Damian Kopeć), Maciej Lisecki (75’ Robert Babrakowski), Marcin Zamiara,. Karol Stein, Sławomir Kasprzak, Szymon Burgiel (85’ Szymon Kluczyński)

Następne spotkanie Wełnianka Kiszkowo, rozegra w niedzielę 11 września na własnym boisku o godzinie 14.00 kiedy to podejmować będzie zespół Meblorza Swarzędz.

Fara Pelikan Żydowo – Poznań FC 2:1 (1:0)

W lepszych zdecydowanie humorach swoje spotkanie mistrzowskie kończyli piłkarze drużyny Fary Pelikan Żydowo, którzy w sobotę na inaugurację nowego sezonu 2016/2017 w poznańskiej klasie B grupie 1 na własnym boisku pokonali po bardzo dobrym meczu zespół Poznania FC w stosunku 2:1 prowadząc z nim do przerwy jedną bramką. Żydowianie prowadzenie 1:0 w meczu objęli po składnej akcji całego zespołu w 27 minucie. Dawid Małecki obsłużył stojącego w polu karnym gości Karola Niemczewskiego a ten strzałem z 9. metra pokonał bramkarza Poznania FC. W 35 minucie mogło być już 2:0 dla żydowian, lecz piłka po wrzutce w pole karne gości i uderzeniu jej głową z 6. metra przez Michała Kasprzyka zamiast wpaść do bramki Poznania FC zatrzymała się na jej poprzeczce. A że więcej bramek w pierwszej połowie obu drużynom nie udało się strzelić więc ta część spotkania zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Fary Pelikan Żydowo. Po zmianie stron gospodarze na początku drugiej części meczu mieli kilka dogodnych sytuacji do podwyższenia swojego prowadzenia. Jednakże swoich sytuacji strzeleckich na bramkę nie potrafili zamienić Dawid Łucki, który podjął się próby przelobowania bramkarz gości z najbliższej odległości oraz Dawid Maćkowiak, który z 5. metra nie trafił do pustej bramki swojego rywala. A że nie wykorzystane sytuacje się mszczą przekonali się żydowianie w 87 minucie meczu kiedy to goście doprowadzili do stanu 1:1. Na szczęście ostatnie słowo w sobotniej potyczce piłkarskiej należało do podopiecznych Bogdana Kozłowskiego, którzy w doliczonym czasie gry przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść zdobywają bramkę na wagę zwycięstwa i trzech punktów. Autorem gola na 2:1 dla żydowian okazał się Bartosz Wejerowski.

Skład Fary Pelikan Żydowo: Alan Piechowiak, Dawid Sowiński, Sławomir Stefaniak, Krystian Małecki, Dariusz Florek, Michał Kasprzak, Dawid Maćkowiak, Sebastian Baran, Dawid Małecki, Dawid Łucki, Karol Niemczewski (87’ Bartosz Wejerowski).

Następny mecz zespół z Żydowa rozegra w niedzielę 11 września o godzinie 12.00 na wyjeździe. Przeciwnikiem żydowian w meczu derbowym powiatu gnieźnieńskiego będzie ekipa beniaminka beklasowych zmagań Piast Łubowo.

W niedzielę 4 września swoje spotkanie mistrzowskie rozegrają dwa pozostałe drużyny z naszego powiatu Lechita Kłecko oraz Piast Łubowo. O wynikach tych drużyn poinformujemy naszych czytelników już wkrótce.