Fara Pelikan Żydowo wygrywa pierwsze derby powiatu gnieźnieńskiego nowym sezonie 2015/2016!

2015-10-05

W niedzielę 4 października w Kiszkowie w ramach szóstej kolejki ligowej rozgrywek poznańskiej klasy B grupy 1. doszło do spotkania w ramach pierwszych derbów powiatu gnieźnieńskiego nowego sezonu 2015/2016.

Tego dnia miejscowa Wełnianka, na własnym boisku podejmowała zespół Fary Pelikan Żydowo. Mimo że faworytem meczu byli podopieczni Piotra Wojnowskiego, to niestety musieli w tym pojedynku piłkarskim uznać wyższość Fary Pelikan Żydowo przegrywając spotkanie w stosunku 3:1. Goście z Żydowa prowadzenie 1:0 w meczu objęli w 15 minucie. Bramkarza gospodarzy Karola Zdanowskiego pokonał uderzeniem głową z 5. metra w ekipie z Żydowa – Michał Kasprzyk po wcześniejszym zagraniu piłki w pole karne kiszkowian z wykonywanego rzutu rożnego przez Sebastiana Barana. Druga bramka, po której żydowianie prowadzili już 2:0 została zdobyta w 30 minucie. Piłkę w zamieszaniu w polu karnym kiszkowian celnym trefieniem do bramki gospodarzy skierował w zespole z Żydowa z 5. metra Sebastian Baran. Po stracie drugiego gola kiszkowianie wprawdzie mieli kilka okazji do zdobycia bramki kontaktowej lecz w decydujących momentach zawodziła ich skuteczność strzelecka. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem gości z Żydowa.

O porażce zespołu z Kiszkowa w pierwszym spotkaniu derbowym nowego sezonu 2015/2016  z Farą Pelikan Żydowo zadecydował druga część niedzielnego meczu. Zaraz po wznowieniu gry wprawdzie w 55 minucie gospodarze zdobyli gola kontaktowego zmniejszającym tym samym prowadzenie Żydowa do 2:1. Bramkę na swoim koncie w drużynie z Kiszkowa zapisał na swoim koncie Sławomir Kasprzak, który piłkę w bramce żydowian umieścił po uderzeniu jej z 14. metra. Mimo jeszcze kilku dogodnych sytuacji do zdobycia drugiego gola przez kiszkowian doprowadzającego do remisu. Ostatnie słowo w tym pojedynku derbowym należało do piłkarzy z Żydowa, którzy w 75 minucie zdobyciem trzeciego gola ustalili końcowy wynik meczu na 3:1 dla Fary Pelikan Żydowo. Gola po bezpośrednim uderzeniu piłki z 20.metra zdobył Michał Kasprzak, która nim wpadła do bramki gospodarzy to odbiła się od wewnętrznej części jej słupka.

Skład Wełnianki Kiszkowo: Karol Zdanowski, Bartłomiej Szmydke, Błażej Robakowski, Mateusz Krawczyk, Marek Raith, Marcin Zamiara, Sławomir Kasprzak, Dawid Jeżewski, Karol Stein (25’ Piotr Borowicz), Wojciech Ludwiczak, Krzysztof  Brzeźiński

Skład Fary Pelikan Żydowo: Alan Piechowiak, Dawid Nitka, Dawid Sowiński, Bartosz Kaczmarek, Sławomir Stefaniak (46’ Przemysław Różański), Krzysztof Lewandowski (46’ Dawid Małecki), Dawid Łucki ( 75’ Bartosz Wejerowski), Krystian Małecki (60’ Marcin Szykowny), Mateusz Trzaskawka, Sebastian Baran, Michał Kasprzak

A już w najbliższą niedzielę 11pażdziernika zespół  tylko Wełnianki Kiszkowo, będzie walczył o kolejne punkty mistrzowskie w rozgrywkach poznańskiej klasy B grupy 1. Tego dnia kiszkowianie w ramach siódmej kolejki ligowej o godzinie 15.00 podejmowani będą przez zespół KSGB Manieczki. W tej kolejce przymusową pauzę w rozgrywkach zaliczy zespół Fary Pelikan Żydowo.

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Kłos II Zaniemyśl 6 13 4 1 1 18-8 4 0 0 16-5 0 1 1 2-3
2.  KSGB Manieczki 6 12 4 0 2 13-8 3 0 0 9-1 1 0 2 4-7
3.  Fara Pelikan Żydowo 6 11 3 2 1 11-7 1 2 1 6-6 2 0 0 5-1
4.  Warta II Śrem 5 10 3 1 1 17-8 3 0 0 15-3 0 1 1 2-5
5.  GKS Gułtowy 6 8 2 2 2 11-10 0 1 1 2-4 2 1 1 9-6
6.  Meblorz Swarzędz 5 7 2 1 2 13-17 2 1 0 8-6 0 0 2 5-11 1 3 1 0 0 1-0
7.  Wełnianka Kiszkowo 5 7 2 1 2 12-12 2 0 1 9-8 0 1 1 3-4 1 0 0 0 1 0-1
8.  Antares Zalasewo 5 6 2 0 3 15-19 1 0 1 4-5 1 0 2 11-14 1 3 1 0 0 4-2